Maruntisuri degeaba

schimburi, imprumuturi, cereri, etc.
Forum rules
Pentru detalii asupra sistemului Ultimate Trades propus de Chuckila, vizitati topicul [forum]viewtopic.php?f=12&t=195[/forum]
Post Reply
User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Maruntisuri degeaba

Post: # 57771Post suf
19 Nov 2014, 11:55

In ultimele luni am ajutat la playtesting-ul unor joculetze, am mai facut niste PnP-uri ca sa nu-mi pierd indemanarea si am mai gasit niste jocuri ratacite prin fundul dulapului de care nu mai am nevoie. Mi-era mila sa le arunc, iar trimisul prin posta nu se justifica, insa cu ocazia intalnirii de 1 decembrie am zis sa le iau cu mine, le insir pe o masa si ia fiecare ce vrea de-acolo. Dorinta mea e sa va uitati putin pe ele si daca un joc nu va intereseaza, sa il lasati cuiva care chiar vrea sa-l joace.

Ca sa evitam situatii neplacute, propun sa va anuntati cine ce titluri doreste si daca se strang mai multi la un titlu fie dam cu zarul, fie va intelegeti singuri cine sa-l ia (iar daca nu merge nicicum aleg eu cui i-l dau, dar sper sa nu ajungem acolo).

Jocurile pot fi incercate in cadrul intalnirii de 1 decebrie de participanti inainte de a fi inmanate destinatarului.

Asa ca tabarati pe gratuitati:

Emissary - varianta PnP. Include: regulament, carti de joc in sleeves, player aids. Pentru a fi jucat necesita: cuburi in 6 culori, aproximativ 15 din fiecare culoare, discuri sau alte token-uri, cate 15 pentru fiecare jucator.

Stockpile - varianta PnP prototip dinainte de Kickstarter (grafica partial de prototip). Include tot ce trebuie pentru a fi jucat: regulament, carti de joc in sleeves, game board, player boards, tokens.

Hex si MindNinja - Include regulamentul de la Mind Ninja (care este o colectie de jocuri si meta-jocuri) si un game board inventat de mine (fagure de miere) - pe o fatza se poate juca Mind Ninja, iar pe cealalta se poate juca jocul Hex (un joc foarte vechi pe care il jucam in copilarie, regulile se gasesc online). Pentru a fi jucate necesita: token-uri (discuri, cuburi, pietricele etc) in 2 culori, vreo 64 in fiecare culoare.

Tiny Epic Kingdoms - O varianta mai veche de prototip PnP. Include regulament si carti de joc in sleeves. Pentru a fi jucat necesita 53 token-uri (eu am folosit cuburi) in diverse culori.

On the Farm - Un joc PnP in stilul lui Jaipur. Include: regulament, carti de joc in sleeves cu grafica facuta de cineva pe BGG (care a fost foarte entuziasmata ca cineva a tiparit animalutzele desenate) si cutiutza inventata de mine care sa le tina pe toate inuntru.

#VECTOR - Un joc PnP publicat anul acesta. Include tot ce trebuie pentru a fi jucat: regulament, carti de joc in sleeves, tokens.

History of War - Un joc de razboi constand in doua "starter deck"-uri (joc publicat, nu PnP). Poate vrea sa-l incerce vreun wargamer.

Set Poker 200 jetoane in cutie metalica - Calitatea jetoanelor lasa de dorit, dar sunt functionale.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57773Post suf
19 Nov 2014, 12:10

Adaug nota ca participantii la intalnirea de 1 decembrie pot incerca aceste jocuri inainte de a fi inmanate destinatarului.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57858Post suf
20 Nov 2014, 14:59

Dar va rog, nu va ingramaditi! :P Sunt destule pentru toata lumea.

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2065
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57859Post AngelEye
20 Nov 2014, 15:11

Daca ajung ma abonez la On the Farm si la poker chips. hai ca am dat startul cine mai doreste cine mai pofteste :)

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57861Post Imago
20 Nov 2014, 15:12

Trimis inainte mesaj pentru Stockpile:)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57863Post suf
20 Nov 2014, 15:15

Excelent! Daca cineva vrea sa incerce vreunul din jocuri la intalnire, sa ma anuntati din timp sa ma uit putin pe regulament sa-l pot explica.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57865Post Imago
20 Nov 2014, 15:29

Daca nu se inscrie nimeni la History of War, atunci il vreau si pe acesta. Daca il vrea cineva, il las liber, itrucat am luat deja unul.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57871Post omucu
20 Nov 2014, 16:39

ma inscriu la jucat tiny epic kingdoms si on the farm.

skip
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 301
Joined: 21 Nov 2014, 11:26
Location: bucuresti

Re: Maruntisuri degeaba

Post: # 57895Post skip
21 Nov 2014, 11:30

Salut,

As vrea eu history of war

Mersi

Post Reply

Return to “Altele / Ultimate Trades”