Pensionarea lui Chuckila

Post Reply
Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115329Post Imago
12 Oct 2020, 13:38

Salutare dragi jucatori,

In urma discutiilor recente de pe forum, actualii moderatori am hoarat sa-l mai scuturam un pic pe stravechiul Chuckila cu niste intrebari sacaitoare.
Chuckila ne-a spus parerea sa, ne-a indrumat totusi sa ne asumam noi insine niste decizii si ne-a comunicat ca el ar vrea defapt sa se retraga complet din echipa de moderare. Lucian e cam ocupat, are functie de conducere in multinationala in care lucreaza, iar putinul timp care-i mai ramane vrea sa-l petreaca cu familia sau jucand jocuri.
Astazi dimineata mi-a mai trimis un mesaj in care imi cerea sa-l retrag din echipa de administratie, asa ca l-am retrogradat la rangul de King Meeple. Insa nu inainte de a-i multumi pentru anii in care a avut grija de aceasta comunitate. Multumim Chuckila si pensionare placuta!
Ramane sa ne vedem la nationala:)

Image

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115330Post DanielIndru
12 Oct 2020, 13:45

So Long, and Thanks for All the Fish

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115331Post Miţã
12 Oct 2020, 14:16

Lucian multumim pentru tot ce ai facut pentru aceasta comunitate, cu mare drag sa ne regasim la masa de joaca!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115332Post Chuckila
12 Oct 2020, 14:20

A fost o onoare!

Multe lucruri bune, multi oameni frumosi, zeci de amintiri si cateva prietenii "de-o viata" am pus pe picioare in urma forumului. Daca nu raman cu altceva, este cu siguranta mult mai mult decat as fi sperat atunci cand am intrat in acest proiect!

Cum spunea si Imago, din pacate timpul pe care il pot aloca forumului si jocurilor de societate in general s-a redus dramatic in ultimele 8-10 luni si consider ca un forum FBG.ro cu un moderator care intra odata la 2-3 saptamani nu are cum sa fie mai bun decat un FBG.ro cu un potential nou moderator care face ceea ce ar trebui sa faca unul adevarat: sa intre zilnic, sa modereze discutiile atunci cand o luam pe ulei, sa mai dea un warn/ban daca e nevoie, sa mute un topic deshis intr-o/dintr-o sectiune gresita.

De asemenea, as vrea sa nu se inteleaga ca ma retrag din echipa de moderare din cauza discutiilor actuale. Discutii similare au existat si pe vremea cand eu si Adixor eram administratori. Si noi/deciziile noastre am/au fost atacati/atacate, si noi am primit mesaje private de toate felurile, am fost numiti fel si chip. Pe buna dreptate, sau doar din senin! Se pare ca aceste discutii sunt si vor fi, indiferent de cine este administrator, moderator, sau pur si simplu utilizator de baza al acestui forum. Cred ca tine de noi fiecare sa atragem atentia celor care nu se incadreaza in spiritul conversatiei pe care ne place sa o avem - pana la urma cred ca fiecare ar trebui sa scriem fiecare mesaj asa cum ne-ar placea sa il citim :)

Am mai sugerat in trecut aceasta cale, prin care eu sa ma retrag! Ma bucur sa vad ca Adelin a fost cooptat in echipa de moderare si acest lucru i-a permis lui Imago sa imi accepte "cererea de demisie" intr-un final :D

Voi ramane un simplu utilizator al acestui forum, unul care din pacate intra putin cam rar. Dar sper sa ne revedem cat de des se poate pe la nationale, conventii si targuri! Daca treceti prin Cluj si aveti chef de un joc si/sau o poveste, astept mesajul privat!

Cum ar zice colegii mei din UK: upwards and onwards!

Later edit: Vad acum la profil o informatie care nu tin minte sa fi aparut (sau nu am bagat-o in seama?!) atunci cand eram in echipa de adiministrare/moderare: Joined: 31 Jan 2010, 03:30. Se pare ca in mijlocul noptii nu se iau doar deciziile pripite/negandite/gresite. Unele, pare-se, se dovedesc a fi printre cele mai bune decizii luate intr-o viata de om!
Last edited by Chuckila on 12 Oct 2020, 14:58, edited 1 time in total.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115334Post Corwin
12 Oct 2020, 14:40

Mulțumim pentru tot, și sper să ne întâlnim cât de curând să petrecem cum se cuvine pensionarea. :D
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115335Post danielM
12 Oct 2020, 14:49

Mulțumim pentru tot și să ne revedem la naționale cu cate o bere lângă și nelipsita voie bună!

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115337Post unq_flipmo
12 Oct 2020, 14:57

Hey Lucian, ma alatur corului de multumiri, cu atat mai mult cu cat (dupa cum am spus in trecut) practic (mai mult direct decat indirect) din cauza ta m-am apucat de acest hobby. In momentele in care am interactionat mi-ai dat impresia unei persoane echilibrate, placute deci nu pot sa-mi doresc decat sa ne vedem si la masa de joc in timpuri mai bune si cu mai mult ragaz pt. asa ceva
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115338Post Chuckila
12 Oct 2020, 15:08

unq_flipmo wrote:
12 Oct 2020, 14:57
... mi-ai dat impresia unei persoane echilibrate, placute ...
Vezi, nu degeaba sa spune ca aparentele inseala :D Sa vezi ce zic cei care au ajuns sa ma cunoasca in persoana :lol: :twisted:

Joke (or not?!) aside, si eu de abia astept sa ma vad cu noii membrii ai forumului pe care inca nu am reusit sa ii cunosc in persoana. Poate la urmatoarea vizita in Bucuresti, dupa ce trece minunea asta de COVID, ne vedem la un weekend de BGs? Punem un "100 de jocuri intr-un weekend" challenge. Poate il reusim in Bucuresti, ca in Cluj l-am incercat deja de 3 ori si inca sta in picioare. Nu l-am rapus.

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115339Post rabesandratana
12 Oct 2020, 16:07

Mulțumim pentru tot ajutorul acordat și menținerea acestei comunități minunate! :tu:

User avatar
mendocino
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 329
Joined: 16 Jun 2013, 09:13
Location: Cluj

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115340Post mendocino
12 Oct 2020, 16:18

Mersi Lucian pentru mentinerea acestei comunitati si munca prestata. Mersi mersi

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115342Post AngelEye
12 Oct 2020, 16:45

Multam fain Luci si sper sa ne revedem cat mai curand la un pahar de vorba sau la mutat chestii pe o plansa de joc :)

crazyfroggg
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 21 Jan 2017, 08:52
Location: Cluj-Napoca

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115343Post crazyfroggg
12 Oct 2020, 17:23

Fac pariu că ultimul user banat era nevinovat, dar ai vrut să-ți mai folosești puterea inca o data, să nu-i duci dorul :P
Pensie ușoară!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115344Post Chuckila
12 Oct 2020, 17:31

crazyfroggg wrote:
12 Oct 2020, 17:23
Fac pariu că ultimul user banat era nevinovat, dar ai vrut să-ți mai folosești puterea inca o data
:oops: Guilty as charged :roll:

User avatar
emisanSB
King Meeple
King Meeple
Posts: 976
Joined: 02 Apr 2016, 15:40
Custom Rank: Executioner
Location: Sibiu

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115345Post emisanSB
12 Oct 2020, 17:36

Ai profitat ca PSD-ul vrea cu orice pret sa mareasca pensiile cu 40% si ...... 8-)

User avatar
VZQ
King Meeple
King Meeple
Posts: 467
Joined: 07 Oct 2017, 22:20

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115347Post VZQ
12 Oct 2020, 17:46

Sincere multumiri pentru tot! Viata fara stres si chef de joc!

User avatar
iuli212
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 13 Oct 2013, 20:43
Custom Rank: Dr. Meeple
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115349Post iuli212
12 Oct 2020, 19:17

Multumim pentru tot efortul depus! Sa ne vedem sanatosi la urmatoarea nationala sau la o locala mica!

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115351Post iadrianik
12 Oct 2020, 20:21

Sa nu uitam ca Lucian a fost si math trade organizer pentru o buna bucata de vreme, deci multumim si pentru acel lucru.

Functia de conducere in multinationala presupune si sa verifici daca angajatii stau pe in timpul programului pe site-uri care nu legatura cu munca, gen FBG sau BGG ? Daca da, atunci poate gasesti noi parteneri de joaca. :D

User avatar
Gi0ny
King Meeple
King Meeple
Posts: 754
Joined: 04 Jun 2020, 10:00
Custom Rank: Captain Meeple
Location: Bucuresti

Re: Pensionarea lui Chuckila

Post: # 115352Post Gi0ny
12 Oct 2020, 20:52

Nu sunt de mult timp aici, dar totuși țin sa îți spun și eu câteva cuvinte. Felicitări pentru ce ai facut împreună cu ceilalți fondatori/admini/moderatori. Muulta bafta in tot ceea ce faci.
Din păcate, timpul este cea mai de preț resursa în acest moment din viata reala. Și este neregenerabila.
Și trebuie sa o valorificam cum știm și cum putem noi mai bine.

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”