Asteptam feedback-ul vostru!

Post Reply
adixor

Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 27Post adixor
25 Dec 2009, 01:14

Elementul cel mai important al unui forum nu este tema de culori, sau baza de date folosita, si nici macar organizarea sectiunilor sau topicurile abordate. Cel mai important element al unui forum este comunitatea!. Aceasta inca nu este foarte bine conturata in Romania dar ne dorim sa o "scoatem la iveala" si sa-i dam posibilitatea sa interactioneze intru enjoymentul tuturor. Comunitatea boardgamegeek.com (cea mai mare la nivel mondial) m-a frapat si o face zi de zi prin omogenitatea ei daca nu prin marimea sa extraordinara. Pentru noi aceasta este un vis si un scop.

Asteptam orice idei, critici, observatii, laude, etc in aceasta sectiune a forumului si va multumim pentru increderea acordata. Vom face tot posibilul sa va facem sederea cat mai placuta aici :)

Your move!

haretel

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 104Post haretel
06 Jan 2010, 12:00

Mie-mi place ce s-a scris pana acum - niste pareri mature (boardgamely speaking) si competente

adixor

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 105Post adixor
06 Jan 2010, 13:42

Ne bucuram ca iti place forumul nostru. Speram sa avem cat mai multi utilizatori si o comunitate cat mai activa care sa poata contribui cu review-uri, articole, sau pur si simplu raspunsuri celor ce au nelamuriri sau care doresc recomandari. Suntem destul de putini acum dar speram sa ne ingrosam randurile asa ca daca stiti prieteni pasionati, ii asteptam!

haretel

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 106Post haretel
06 Jan 2010, 14:08

Tocmai si-a facut si sotia mea cont si am inteles ca o sa posteze niste poze din niste sesiuni :)


Puf

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 120Post Puf
06 Jan 2010, 17:21

i'm done guys :D...am pus si o poveste ilustrata pe langa pozele de la sesiunea de shadows over camelot :))
enjoy!
Imi place forumu'...il pun pe FB :D

rostopasca01

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 683Post rostopasca01
05 Feb 2010, 15:35

FELICITARI pentru forum! :D Este o idee excelenta.

Va urmaresc de ceva timp site-ul si va marturisesc ca simteam nevoia unui forum. L-am si citit ... asa... in diagonala si am fost incantat de informatiile pe care le contine.

Toate bune si...
Keep BoardGaming! :geek:


PS: V-am si bagat in... "Favorites". ;)

adixor

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 686Post adixor
05 Feb 2010, 16:48

Welcome!

Multumim mult pentru aprecieri si ne bucuram de fiecare data cand noi boardgameri ni se alatura! Daca ai timp poti vota nominalizarile pentru viitorul TOP pe care vrem sa-l facem, poti citi (si de ce nu scrie) review-uri, poti intra intr-un joc "play by forum" sau pur si simplu poti trece prin toate discutiile noastre, pentru ca oricand vrem sa auzim si parerile altora.

Happy gaming
adixor

zoster

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 761Post zoster
09 Feb 2010, 12:46

pare f civilizat si prietenos forumul asta (luandu-ma dupa aspect si dupa cele cateva thread-uri peste care m-am uitat), ceea ce nu poate decat sa ma bucure, facand parte din inca cateva forumuri romanesti, unde atmosfera e cam tensionata datorita stilului artagos pe care din pacate il practica multi dintre concetateni. una peste alta, salut initiativa si felicitari pt punerea in practica!

as veni si eu cu 3 sugestii:

1. sa existe un subforum in care lumea sa posteze imagini de la intalnirile de boardgame-uri. eu unul as fi curios sa vad cam care e atmosfera si in alte grupuri.
2. ridicata limita de dimensiune in kb pt avatar (am stat 15 minute sa screm o poza sa fie sub 10 kb (initial desi avea 90x90, era pe la 16-20 kb)
3. ar fi haios sa instigati lumea sa scrie la semnatura jocul (eventual jocurile) preferat(e) ca atunci cand citesti un post sa iti faci o idee vaga cam ce gen de "jucator" e persoana cu pricina, cat si pt a afla titluri noi si a nimeri persoane cu care ai gusturi comune

adixor

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 763Post adixor
09 Feb 2010, 13:50

zoster wrote:pare f civilizat si prietenos forumul asta (luandu-ma dupa aspect si dupa cele cateva thread-uri peste care m-am uitat), ceea ce nu poate decat sa ma bucure, facand parte din inca cateva forumuri romanesti, unde atmosfera e cam tensionata datorita stilului artagos pe care din pacate il practica multi dintre concetateni. una peste alta, salut initiativa si felicitari pt punerea in practica!

as veni si eu cu 3 sugestii:

1. sa existe un subforum in care lumea sa posteze imagini de la intalnirile de boardgame-uri. eu unul as fi curios sa vad cam care e atmosfera si in alte grupuri.
2. ridicata limita de dimensiune in kb pt avatar (am stat 15 minute sa screm o poza sa fie sub 10 kb (initial desi avea 90x90, era pe la 16-20 kb)
3. ar fi haios sa instigati lumea sa scrie la semnatura jocul (eventual jocurile) preferat(e) ca atunci cand citesti un post sa iti faci o idee vaga cam ce gen de "jucator" e persoana cu pricina, cat si pt a afla titluri noi si a nimeri persoane cu care ai gusturi comune
Salut

Bine ai venit in primul rand! Ma bucur ca ti-a lasat impresia asta pentru ca asta e si intentia. In general pe masura ce un forum devine mai eterogen, atmosfera tinde sa se degradeze mai repede si sper sa nu se intample asta, momentan totul e roz si frumos :) Multumim pentru aprecieri.

Sa-ti raspund pe rand:

1. Exista sectiunea Sesiuni de Joc care incearca sa fac exact ce spui tu. Inca nu avem toti entuziasmul necesar sa punem sesiuni lungi, cu multe poze, dar te poti uita pe acolo si eventual contribui. O gasesti aici: http://forumboardgames.ro/viewforum.php?f=57

2. Am ridicat la 20kb

3. E o idee, desi am o remarca: eu as pune cel putin 10 jocuri acolo. Si ca sa nu fac asta, pun link-urile la jocurile jucate si la jocurile pe care le am, pe boardgamegeek, unde apar si note si comentarii la unele. Mai complet de atat nu se poate. Incurajez aceste link-uri oridecateori am ocazia. Cum ar fi acum :D

Apreciez feedbackul si requesturile. Chiar sunt super utile!
Have fun.

User avatar
Indy
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 191
Joined: 24 Jan 2010, 18:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 791Post Indy
10 Feb 2010, 17:23

M-ai convins sa-mi fac si eu cont pe boargamegeek.
Acum poate admira toata lumea colectia mea de ... 4 jocuri :p

adixor

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 795Post adixor
10 Feb 2010, 23:15

way to go!

hints: cand intri in colectie pe BGG ai 2 super butoane: Filters si Columns. De aici poti customiza modul in care apare colectia, si cand esti multumit, ai in dreapta un link numit "permalink". Acesta este linkul generat conform filtrelor si customizarilor tale pe care-l poti pune in semnatura. De exemplu, am intrat in colectia ta, am apasat Columns, am adaugat Thumbnails (sa se vada imaginea jocului) si apoi dupa ce s-a facut refresh la pagina, am obtinut acest permalink:

http://boardgamegeek.com/collection/use ... dgame&ff=1

(nu l-am adaugat ca link ca vreau sa exemplific). Acest link il poti adauga in semnatura in locul celui curent daca nu-ti plac defaulturile BGG. Daca-ti plac, uita de paragrafele de mai sus :)

User avatar
Indy
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 191
Joined: 24 Jan 2010, 18:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asteptam feedback-ul vostru!

Post: # 801Post Indy
11 Feb 2010, 12:33

Aha, multam de informatie, acum s-au mai clarificat niste nelamuriri de-ale mele :)

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”