Probleme telefon/tableta

Post Reply
User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Probleme telefon/tableta

Post: # 49032Post mihai
21 Jan 2014, 11:48

Nu stiu daca mai au si altii problema asta, dar nu ma mai pot loga pe forum de pe telefon sau tableta...nu imi dau seama de ce, de la calc merge f bine...

m4r1us

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49036Post m4r1us
21 Jan 2014, 12:49

Eu am altă problemă pe telefon. Am vrut să dau un vp. Apăs butonul şi primesc mesajul "vp oferit deja".Mă întorc la pagina anterioară şi butonul de Vp e în continuare activ.
S-a întâmplat la suf@bananagrams şi la TIG.
Aici la mihai merge ok.

LE: la suf s-a rezolvat. TIG încă are problema

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49053Post adixor
21 Jan 2014, 13:52

Mihai, iti scriu de pe un iphone / chrome. Nu am avut probleme sa ma loghez. Alte detalii? Ce se intampla exact cand incerci?

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49054Post adixor
21 Jan 2014, 13:55

m4r1us wrote:Eu am altă problemă pe telefon. Am vrut să dau un vp. Apăs butonul şi primesc mesajul "vp oferit deja".Mă întorc la pagina anterioară şi butonul de Vp e în continuare activ.
S-a întâmplat la suf@bananagrams şi la TIG.
Aici la mihai merge ok.

LE: la suf s-a rezolvat. TIG încă are problema
weird, mi se intampla si mie la TIG.

Cred ca are legatura cu faptul ca topicul e marcat ca "Global announcement", de obicei in astfel de cazuri apar tot felul de corner cases, si nu am scos butonul de VP din aceste topicuri, desi poate ar trebui.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49055Post mihai
21 Jan 2014, 14:02

adixor wrote:Mihai, iti scriu de pe un iphone / chrome. Nu am avut probleme sa ma loghez. Alte detalii? Ce se intampla exact cand incerci?
imi zice ca nu sunt corecte datele de logare (desi sunt corecte) si ma pune sa le bag din nou. and again..and again...

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49061Post suf
21 Jan 2014, 14:28

mihai wrote:imi zice ca nu sunt corecte datele de logare (desi sunt corecte) si ma pune sa le bag din nou. and again..and again...
Mai incearca o data si de pe PC sa introduci datele de logare (da logout si nu lasa browserul sa-ti completeze). Mie de cate ori un site zice ca nu am pus datele de logare corecte, in 100% din cazuri n-am pus datele de logare corecte :)

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49062Post adixor
21 Jan 2014, 14:28

adixor wrote:
m4r1us wrote:Eu am altă problemă pe telefon. Am vrut să dau un vp. Apăs butonul şi primesc mesajul "vp oferit deja".Mă întorc la pagina anterioară şi butonul de Vp e în continuare activ.
S-a întâmplat la suf@bananagrams şi la TIG.
Aici la mihai merge ok.

LE: la suf s-a rezolvat. TIG încă are problema
weird, mi se intampla si mie la TIG.

Cred ca are legatura cu faptul ca topicul e marcat ca "Global announcement", de obicei in astfel de cazuri apar tot felul de corner cases, si nu am scos butonul de VP din aceste topicuri, desi poate ar trebui.
se pare ca au functionat VP-urile pana cand s-a transformat topicul in Global Announcement, acum nu mai functioneaza. Cred ca e un bug al modulului de VP combinat cu faptul ca schimbarea unui topic in (Global) Annoucement produce multe schimbari in sistem.

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49063Post adixor
21 Jan 2014, 14:29

suf wrote:
mihai wrote:imi zice ca nu sunt corecte datele de logare (desi sunt corecte) si ma pune sa le bag din nou. and again..and again...
Mai incearca o data si de pe PC sa introduci datele de logare (da logout si nu lasa browserul sa-ti completeze). Mie de cate ori un site zice ca nu am pus datele de logare corecte, in 100% din cazuri n-am pus datele de logare corecte :)
o sa vad daca e ceva, dar cred ca e problema de care zice suf :) eventual sa nu fie tastatura intr-o limba alta decat ce foloseai, sa ai Z s Y schimbate sau mai stiu eu ce.

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49064Post cristianf
21 Jan 2014, 14:30

Merge ok de pe tableta. Am dat si logout si login si a mers.

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49065Post adixor
21 Jan 2014, 14:30

si VP pe postul lui suf probabil nu a mers pentru ca la un moment dat suf a sters post-ul (si probabil repostat apoi).

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Probleme telefon/tableta

Post: # 49066Post suf
21 Jan 2014, 14:35

adixor wrote:si VP pe postul lui suf probabil nu a mers pentru ca la un moment dat suf a sters post-ul (si probabil repostat apoi).
Corect. Am apasat trimite in loc de previzualizeaza, asa ca am zis sa-l sterg ca nu era gata. Dar cineva a fost mai rapid decat mine.

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”