Search bug?

Post Reply
User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Search bug?

Post: # 57068Post iadrianik
30 Oct 2014, 22:56

FBG wrote:Următoarele cuvinte din căutarea dumneavoastră au fost ignorate deoarece conţin cuvinte prea comune: antike.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Search bug?

Post: # 57069Post DanielIndru
30 Oct 2014, 23:25

Inseamna ca exista prea multe rezultate in forum ce contin acest cuvant.
Fie mai pui unul, fie adixor decide sa creasca numarul de "hits" la fiecare cautare - daca e tehnic posibil.

User avatar
iadrianik
King Meeple
King Meeple
Posts: 989
Joined: 29 Nov 2011, 13:56
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Search bug?

Post: # 57092Post iadrianik
31 Oct 2014, 17:13

DanielIndru wrote:Inseamna ca exista prea multe rezultate in forum ce contin acest cuvant.
Search
catan - 1175 rezultate
ron - 1099 rezultate
carcassonne - 964 rezultate
ticket - 922 rezultate

Ar fi ciudat ca "antike" sa genereze mai multe inregistrari decat exemplele de mai sus.

User avatar
rockerrullz
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 313
Joined: 13 May 2014, 16:44
Location: Iasi

Re: Search bug?

Post: # 57188Post rockerrullz
04 Nov 2014, 13:10

Aceasi problema e si la cuvantul Dominion

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Search bug?

Post: # 57190Post DanielIndru
04 Nov 2014, 14:13

Probabil exista o limita superioara undeva peste 1175 peste care rezultatele nu mai sunt afisate.
Adixor probabil stie mai mult despre asta.

Nu m-ar mira ca Antike sa fie pomenit mai des decat Catan sau Carcassonne pe un forum de boardgames.
Aici se vorbeste despre ce vrem sa jucam, ce avem in preferinte, ce vindem, ce cumparam, etc
Catan si Carcassonne sunt pomenite mai degraba cand e vorba de concursuri sau recomandari pentru incepatori.
Cred ca au trecut 2-3 ani de cand nu am mai auzit pe nimeni in jurul meu zicand "Hai sa dam un Catan".

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Search bug?

Post: # 57430Post 26octombrie
11 Nov 2014, 16:35

si eu am intampinat aceeasi problema (nu stiu de ce se zice ca intampini, asta ar presupune o asteptare bucuroasa, eu nu m-am bucurat deloc intampinand-o - pe problema I mean) :shock:

Rautz

Re: Search bug?

Post: # 57432Post Rautz
11 Nov 2014, 16:40

26octombrie wrote:si eu am intampinat aceeasi problema (nu stiu de ce se zice ca intampini, asta ar presupune o asteptare bucuroasa, eu nu m-am bucurat deloc intampinand-o - pe problema I mean) :shock:
A doua definitie a cuvantului este: 'a i se ivi cuiva necazuri, obstacole în calea unei realizări.'
Primul sens e intr-adevar sa-i iesi in cale cuiva, dar nu neaparat bucuros (pe vremea asta poti chiar sa-l injuri ca te scoate din casa de la caldurica)

OT: sper ca se vor rezolva problemele, m-as mira sa fie mai multe rezultate pentru Antike decat Catan.

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Search bug?

Post: # 58175Post adixor
27 Nov 2014, 17:16

DanielIndru wrote:Probabil exista o limita superioara undeva peste 1175 peste care rezultatele nu mai sunt afisate.
Adixor probabil stie mai mult despre asta.

Nu m-ar mira ca Antike sa fie pomenit mai des decat Catan sau Carcassonne pe un forum de boardgames.
Aici se vorbeste despre ce vrem sa jucam, ce avem in preferinte, ce vindem, ce cumparam, etc
Catan si Carcassonne sunt pomenite mai degraba cand e vorba de concursuri sau recomandari pentru incepatori.
Cred ca au trecut 2-3 ani de cand nu am mai auzit pe nimeni in jurul meu zicand "Hai sa dam un Catan".
Am rezolvat, am crescut thresholdul peste care un cuvant este considerat "common". Lui Antike cred ca i s-a tras de la faptul ca am avut (de mult, haaat, de mult) un play by forum si cred ca au fost cateva zeci de post-uri care contineau de multe ori "antike". Daca mai gasiti astfel de termeni, sa-mi spuneti si ma uit.

Post Reply

Return to “Despre forum - reguli, feedback, ajutor, noutati”