Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

Post: # 91524Post rabesandratana
15 Oct 2018, 11:14

Last edited by rabesandratana on 15 Oct 2018, 11:34, edited 6 times in total.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

Post: # 91525Post Corwin
15 Oct 2018, 11:18

Poate asa: Image
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

Post: # 91526Post Corwin
15 Oct 2018, 11:20

De Dungeon Petz am auzit sau ca e superb, sau ca e crap... Dar inca nu l-am jucat.

Riverboat l-am jucat deja, e interesant dar are putin cam multe lucruri nelegate intre ele. L-as mai incerca, poate la a doua partida nu mai sunt asa confuz. Mai trebuie sa si numeri si sa re-numeri sa vezi daca ti-ai indeplinit niste obiective (sau cat punctezi la unele), dar poate cu ceva trackers ar fi mai usor de jucat.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

Post: # 91528Post rabesandratana
15 Oct 2018, 11:47

Corwin wrote:
15 Oct 2018, 11:20
De Dungeon Petz am auzit sau ca e superb, sau ca e crap... Dar inca nu l-am jucat.

Riverboat l-am jucat deja, e interesant dar are putin cam multe lucruri nelegate intre ele. L-as mai incerca, poate la a doua partida nu mai sunt asa confuz. Mai trebuie sa si numeri si sa re-numeri sa vezi daca ti-ai indeplinit niste obiective (sau cat punctezi la unele), dar poate cu ceva trackers ar fi mai usor de jucat.
Mersi pt poza reatasata. Mie nu mai imi iese sa postez direct pozele ci apar doar ca link. Am incercat in mai multe feluri si cu cod de html si tot ca link o ia. Poate imi dai pe privat cum ai pus tu imaginea.
Voiam sa mai pun o poza, ca aici nu se vede chiar asa clar, dar pentru cei care discutau saptamana trecuta de acele reguli si cum ca unii nu le respecta atunci cand scriu "joc in stare foarte buna", ia aruncati o privire in colt stanga la cutia sigilata de la Riverboat, sa vedeti ce lovitura de toata frumusetea are si cateva cute plus o julitura/crapatura pe marginea cutiei. Si imi doream super mult acest joc si era ultimul pe stoc. Ce sa fac acum? Sa renunt sa il mai iau doar pt o indoitura pe cutie si o mica julitura sau sa ignor acest aspect, stiind ca oricum si la mine pe raft dupa 1-2 ani de frecus, o sa apara niste urme pe la colturi si sa iau asa jocul sa il joc si sa ma bucur de el?

Acum in alta ordine de idei, legat de Dungeon Petz, cred ca ce ai auzit tu de joc ca e "crap", se refera la rahatu pe care il fac acele animalute in cusca lor, pentru ca in jocul asta, chiar exista cuburi "de cacat" (ca sa nu ne mai ferim de ceva ce e normal si natural pana la urma). Animalele astea, pe cat de fluffy sunt ele, dupa ce o sa fie hranite, o sa scoata si un cub maro pe fundulet si daca nu o sa curatam cusca la timp, se vor imbolnavi. Acu serios? Cum sa nu vrei sa joci un joc, in care ai grija de animalute, le hranesti, ai spiridusi in subordine si mai trebuie sa cureti si materia maro dupa ele. :D si mai are si un nivel de complexitate destul de marisor din ce vad pe bgg

Iar pe Riverboat, abia astept sa il joc, pentru ca dupa ce mi-a placut foarte mult Heaven & Ale, am mari asteptari de la jocul asta.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Alte 2 joculete, la mine pe raftulete

Post: # 91533Post Corwin
15 Oct 2018, 12:35

Am dat click dreapta și "open image", iar cum am pus pe forum poți vedea dând quote la postarea mea.

Știam de rahatul din Dungeon Petz, dar unora chiar nu le place, nu e doar vorba de resurse. :) Din fericire este disponibil online pe boiteajeux, așa că-l voi încerca acolo.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”