Android:Netrunner Marti 08.10.2013 Lente (+Keyflower)

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Tarmyniatur

Android:Netrunner Marti 08.10.2013 Lente (+Keyflower)

Post: # 44854Post Tarmyniatur
09 Oct 2013, 01:02

Am inceput ziua cu un Keyflower care...sa zicem ca sunt unele jocuri care sunt mai mult experiente de viata pe care n-ai vrea sa le repeti de prea multe ori :D .

4 jocuri de Android:Netrunner cu Anca Rautz, au decurs cam asa:

Tarmyniatur - Haas-Bioroid:Enginneering the Future versus Anca - Gabriel Santiago: 4 - 7

Fara prea multe sanse meciul asta, multe agende putin ice in starting turns. La un Green Level Clearance - Draw - Draw am tras 3 agende.

Tarmyniatur - Jinteki:Personal Evolution versus Anca - Gabriel Santiago: Runner concede.

Dupa ce am facut net damage singurelor breakere pentru Code Gate si am umplut zona de Enigma, Anca s-a dat batuta in avans.

Tarmyniatur - Jinteki:Personal Evolution versus Anca - Gabriel Santiago: Runner flatline.

Dupa cateva run-uri pe HQ in care am pierdut 6 puncte inclusiv ambele Gile din deck, am reusit sa ascund un Snare si un Hokusai in spatele unui Chum + Data Mine si asta a fost KO.

Tarmyniatur - Andromeda versus Anca - Jinteki:Personal Evolution: 7-1

Un meci in care am inghitit mult net damage inclusiv pe breakerii principali - Corroder, Yog si Crypsis, HQ a ramas neprotejat vreo 3 ture dar n-am avut Account Syphon dar pana la urma cu Inside Job si Infiltration se face treaba.

Astept pe oricine vrea sa joace/incerce/invete Netrunner in zilele de Marti in Lente si Sambata ori in Lente la Sambata de Jocuri ori in Ludic la Sambata de Jocuri ori in Red Goblin Sambata la maratonul de jocuri.

Anca

Re: Android:Netrunner Marti 08.10.2013 Lente (+Keyflower)

Post: # 44869Post Anca
09 Oct 2013, 12:37

Concluzia: Domnul Rautz, schimbati-mi deck-urile va rog!
Glumeam, va trebui sa imi bag eu nasul in clasor, sa aleg niste chestii mai interesante.

Multumesc pentru partide, Tarmyniatur, mi-a facut placere.

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”