Android:Netrunner Marti 12.11.2013 Lente

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Tarmyniatur

Android:Netrunner Marti 12.11.2013 Lente

Post: # 46363Post Tarmyniatur
13 Nov 2013, 00:16

Hello,

S-au jucat ceva meciuri azi in Lent, pacat ca nu am avut foarte multi oponenti. A decurs cam asa:

Tarmyniatur vs Deschapelles

Building a Better World vs Noise: Hacker Extraordinaire

Un meci in care l-am prins si cu Archer - trash pe Sahasrara sucks :D - si cu Scorched Earth. 7 - 0

Andromeda vs Because We Built It

Multe countere pe Ice Wall, pe Shadow...Goverment Contracts in 1 tura cu Trick of Light dar in cele din urma R&D Interface s-a dovedid MVP - 7 - 3

Scor final: Tarmyniatur vs Deschapelles 6:0

Tarmyniatur vs misu

Building a Better World vs Andromeda

Un meci in care am trudit, 4 puncte scorate cu greu si agenda flood in HQ chiar dupa 2 Jackson Howard...din pacate (sau din fericire, depinde cum privesti) misu s-a infipt intr-un Snare in HQ cu 2 carti in mana. 7 - 0

Andromeda vs Making News

Un fel de misplay in sensul in care dupa primul Account Siphon nu m-am gandit sa dau trash la San San...impotriva unui deck de fast advance. Doar 2 agende furate din R&D. 4 - 7

Scor final: Tarmyniatur vs misu 4:2

Alte 2 meciuri care s-au disputat cu core-set only au fost:

Deschapelles vs Oliver 6:0 (7-0 7-1)

misu vs Silviu 6:0 (7-3 7-3)

Se pare ca incepatorii nu au reusit sa ia nici macar un meci veteranilor. Poate saptamana viitoare :D.

Le multumesc oponentilor si ii mai astept pe masa de joc (poate si pe ceilalti oponenti /hint).

misu

Re: Android:Netrunner Marti 12.11.2013 Lente

Post: # 46374Post misu
13 Nov 2013, 11:31

Au fost mai multe 'misplays' din partea mea in jocul cu tine, cea mai grava fiind intr-adevar acel run pe HQ cu doar 2 carti in mana, stiind ca mai ai Snare-uri in deck. Asta e, sa-mi fie invatatura de minte, total meritat scorul!

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”