Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Post: # 89284Post Shaikan
06 May 2018, 14:54

Salutare oameni buni,

Dupa o mica pauza, am revenit cu un nou sezon de review-uri. Azi ne uitam la Bang the Dice Game, un filler cu mecanica de bluff si dice throwing in care 3-8 jucatori intra in rolul serifului, a ajutoarelor de serif,a banditilor si a renegatilor, lasand zarurile sa determine care e cel mai bun pistolar(si cartofor) din vestul salbatic(a.k.a masa de joc).


User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Post: # 89295Post rabesandratana
06 May 2018, 21:53

Bine ai revenit cu video-urile. Buna recenzia dar din pacate nu ma atrage jocul acesta. Astept un alt episod si sper sa postezi des. Ar fi interesant sa mai apara persoane care sa realizeze clipuri. :tu:

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Post: # 89309Post Shaikan
07 May 2018, 10:50

Mersi Ovidiu. Vor mai fi clar, review-uri si play sessions/playthroughs cum am facut si inainte si planuiesc sa postez mai des :). Mi-era dor sa mai fac :D

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Post: # 89394Post Corwin
11 May 2018, 10:27

Mersi de review. :tu: Am auzit multa lume care lauda mai mult Bang the Dice Game, mai ales ca joc introductiv pentru non-gameri. Acum inteleg si de ce, dar imi place si originalul.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Bang! the Dice Game video review | Națiunea pe masă #21

Post: # 89450Post Shaikan
14 May 2018, 14:29

Corwin wrote:Mersi de review. :tu: Am auzit multa lume care lauda mai mult Bang the Dice Game, mai ales ca joc introductiv pentru non-gameri. Acum inteleg si de ce, dar imi place si originalul.
Mersi si eu :). Da, e multi mai usor de explicat si intrat in joc la Dice Game, comparativ cu jocul de carti, si in plus e mult mai rapid. Dar cum cel de carti a fost unul din primele jocuri jucate, ramane de suflet :) si imi place controlul in plus oferit de carti, desi ai sanse sa stai putin pe bara daca iesi devreme din joc.

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”