Episodul 43 VIDEO - Joc Passing through Petra

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Episodul 43 VIDEO - Joc Passing through Petra

Post: # 95854Post rabesandratana
22 Feb 2019, 13:45

Joc prima mea partida de Passing through Petra, un joc ce mi-a lasat o prima impresie foarte buna, pentru ca e genul de euro game care se incadreaza exact in acel sweet spot care ma capteaza pe mine. Va invit sa vedeti cum se desfasoara cateva runde si daca poate sa ia loc si pe wishlist-ul vostru. Daca initial, cand imi facusem lista pentru Essen `18, Petra era undeva acolo in josul listei, testarea sa pe Tabletop, m-a convins imediat ca e un joc pe care trebuie sa il am.

EDIT: La mine deja a luat frumos loc pe raft de vreo saptamana si dupa ce o sa joc o partida completa o sa revin cu o parere finala. Momentan ce pot sa spun, e ca arata foarte bine (Rusine Carpe Diem si Alea!!!) iar componentele sunt de mare calitate.



User avatar
mendocino
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 329
Joined: 16 Jun 2013, 09:13
Location: Cluj

Re: Episodul 43 VIDEO - Joc Passing through Petra

Post: # 95855Post mendocino
22 Feb 2019, 14:57

Mda... E un joc bun ;) Mersi de prezentare

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”