Raiders of North Sea sau Champions of Midgard

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
User avatar
Gnomepants
Baby Meeple
Baby Meeple
Posts: 3
Joined: 04 Mar 2020, 14:21
Location: Cluj-Napoca

Raiders of North Sea sau Champions of Midgard

Post: # 108308Post Gnomepants
05 Mar 2020, 19:14

Am o dilema:

Raiders of North Sea ori Champions of Midgard. Nu prea as vrea sa le cumpar chiar pe amandoua insa imi vine greu a ma decide.

Nu am jucat niciunul din cele doua, motiv pt care niste parareri/experiente personale cred ca m-ar putea ajuta sa ma orientez spre unu din ele.

User avatar
Minel
King Meeple
King Meeple
Posts: 1223
Joined: 16 Feb 2012, 21:53
Location: Bucuresti

Re: Raiders of North Sea sau Champions of Midgard

Post: # 108310Post Minel
05 Mar 2020, 21:00

Champions daca vrei ceva mai heavy sau daca ti-a placut Lords of Waterdeep si vrei ceva mai complex.

Raiders l-am gasit a fi prea simplu si fara strategii pe termen lung, ci doar pt urmatoarele 1-2 ture.

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1300
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Raiders of North Sea sau Champions of Midgard

Post: # 108313Post rabesandratana
05 Mar 2020, 22:01

Champions of Midgard e foarte bun. Raiders nu am jucat dar din ce se găsește pe net, pare a fi un joc bun doar alături de extensie.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1382
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Raiders of North Sea sau Champions of Midgard

Post: # 108319Post Teddy
05 Mar 2020, 22:49

Champions of midgard are un gram de noroc cand te duci in expeditie. Nu prea mi-a placut treaba asta. Altfel un joc ok.
Raiders mi s-au parut nebalansate personajele pe care le puteai cumpara.. si aici iar a intervenit norocul.. ce e disponibil pe tura ta.
Dintre cele doua as recomanda champions, dar nu prea mi-au placut. Prefer lords of waterdeep.

Post Reply

Return to “Discutii generale”