Veliko Tarnovo BG Board Game Festival

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
TravelinEli
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 78
Joined: 28 Jun 2016, 19:18

Veliko Tarnovo BG Board Game Festival

Post: # 93960Post TravelinEli
04 Jan 2019, 15:26

Pentru cei care sunt interesate, o sa fie un festival de board game-uri la Veliko Tarnovo in februarie. Intrare e liber, au locuri gratuite pt prototipe, si poate e o ocazie buna pt un weekend trip in iarna. Aici e un link si un doc cu mai multe info:

https://nastolengrad.daigraem.org/2019/en/
https://docs.google.com/document/d/1gmL ... sp=sharing

User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Veliko Tarnovo BG Board Game Festival

Post: # 93984Post Zmiq86
05 Jan 2019, 10:54

Ha, m-ai depășit cu anunțul :lol:

Pot să zic că e un festival interesant, no foarte mare dar cu oameni, care sunt pasionate de jocuri.

Din păcate ieri am văzut că datele sunt cele pe care eu trebuie să merg pe turnirul național de Urzeaua Tronurilor LCG și 99% nu o să merg anul acest :( :( Dar dacă voi aveți timp și vremea e buna o să fiu foarte fericit daca veniți :)

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Veliko Tarnovo BG Board Game Festival

Post: # 93988Post omucu
05 Jan 2019, 14:35

Eu incerc sa ajung. Vreau sa merg la Veliko Tarnovo de câțiva ani și mi se pare ocazia perfectă, deși e la peste 8 ore de condus de la noi.

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Veliko Tarnovo BG Board Game Festival

Post: # 93989Post Miţã
05 Jan 2019, 15:09

Am un prieten in Veliko poate ca imi fac drum sa il vizitez in perioada aia si merg si la conventie

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”