Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Forum rules
Nimic nu e mai frumos decat o dupa-amiaza din weekend in compania unor prieteni de gasca si a unor jocuri tari. Hai sa ne intalnim, sa ne cunoastem si sa ne distram. Chiar daca nu sunteti din Bucuresti, poate forumul nostru va ajuta sa va cunoasteti cu alti pasionati din orasul vostru sau din imprejurimi si sa va intalniti la un joc. Intalnirile sunt deschise oricui dar ar fi bine sa confirmati prezenta in topic-urile deschise in acest scop, pentru a putea face in mod corect rezervarile, etc.
Post Reply
User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 107371Post omucu
18 Feb 2020, 18:28

Image

Până în noiembrie la Zilele jocurilor mai e mult, așa că facem o tabără de o săptămână. Pe lângă joaca non-stop cu care sunteți obișnuiți de la întâlnirile naționale, vom avea și niște mici evenimente și surprize. Tabăra jocurilor va avea loc la Hotel Szeifert, în Sovata, hotel foarte fain, pe malul lacului Negru, la 5 minute de mers pe jos de lacul Ursu. Ne vom juca într-o frumoasă sală de conferințe și pe terasă, dar vor mai fi și alte treburi în program. Locurile sunt limitate, dar sper să veniți cât mai mulți de pe aici :)

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 107372Post unq_flipmo
18 Feb 2020, 18:32

Super initiativa
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 107374Post AngelEye
18 Feb 2020, 19:01

Cu o saptamana mai devreme daca o organizati veneam si eu. Fix pe 15 plec in concediu. Distractie faina sa aveti

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 107378Post omucu
18 Feb 2020, 19:20

AngelEye wrote:
18 Feb 2020, 19:01
Cu o saptamana mai devreme daca o organizati veneam si eu. Fix pe 15 plec in concediu. Distractie faina sa aveti
Am vrut să prindem vacanta școlară, cine vrea să poată veni cu copiii.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 107562Post omucu
24 Feb 2020, 13:37

Revin cu cateva informatii:
Ce e TABĂRA JOCURILOR – BGCAMP?

TABĂRA JOCURILOR – BGCAMP e un eveniment care celebrează jocurile de societate. O săptămână într-un loc cu verdeață, lacuri și jocuri non-stop. Ce ți-ai putea dori mai mult?

Când va avea loc?

În perioada 15-21 iunie 2020, de luni până duminică.

Unde va avea loc TABĂRA JOCURILOR – BGCAMP?

În stațiunea Sovata, județul Mureș. Gazda va fi Hotel Szeifert, unde, pe lângă camerele frumoase, vom avea la dispoziție 24 ore pe zi o sală pentru joacă.

De ce la Sovata?

Pe lângă faptul că acolo a făcut Nicu armata și de-asta e fericită fata, Sovata e una din cele mai apreciate stațiuni de munte din România. E situată aproximativ în centrul țării și dacă o să vrei o pauză de la joacă (ce fel de oameni vor asta?), chiar o să ai cu ce să-ți mai petreci timpul. TABĂRA JOCURILOR va avea loc pe malul Lacului Negru și la doar 5 minute de mers pe jos de celebrul Lac Ursu. Pe lângă asta, poți da o fugă până la salina Praid sau să faci drumeții.

Image

Ce pot face la TABĂRA JOCURILOR – BGCAMP?

În primul rând să te joci. Alege din cele peste 200 jocuri puse la dispoziție de organizatori, cele aduse de tine sau de ceilalți participanți. Participă la evenimentele propuse de noi sau doar joacă-te ce vrei, important e să te simți bine.

Image

Sala de joacă, cu o capacitate de 80 persoane.

Cine poate participa?

Oricine s-a înscris și a plătit taxa de participare, care include cazarea și micul dejun gustos.

Cât e taxa de participare?

Până în 31 martie poți beneficia de Early Bird la 720 lei de persoană. Taxa include șase nopți de cazare în cameră dublă, mic dejun și acces la toate jocurile și activitățile din cadrul Taberei jocurilor.

Între 1 aprilie și 15 iunie taxa de participare este de 800 lei de pe persoană. Taxa include șase nopți de cazare în cameră dublă, mic dejun și acces la toate jocurile și activitățile din cadrul Taberei jocurilor.

În cazul în care după data de 20 mai vor mai fi locuri disponibile, vor fi disponibile și pachete cu mai puține nopți incluse.

Locurile în Tabăra jocurilor – BGCAMP sunt limitate.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108125Post Teddy
03 Mar 2020, 22:59

Vazut. Placut.

Ia-ne banii !!!

Noi venim cu catel, purcel de luni pana sambata cel mai probabil. Incercam sa o fortam si pentru duminica dar ramane de vazut.

P.s. daca nu ziceai de site nici ca-l vedeam.

User avatar
Inziko
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 31
Joined: 21 Feb 2020, 11:56

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108139Post Inziko
04 Mar 2020, 08:38

M'as fi bagat daca as fi avut o masina sa'mi transporte jocurile (poate si pe mine cu ele xD).

Oh well, have fun people :D
"When we hit our lowest point, we are open to the greatest change."

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108203Post omucu
04 Mar 2020, 16:42

Inziko wrote:
04 Mar 2020, 08:38
M'as fi bagat daca as fi avut o masina sa'mi transporte jocurile (poate si pe mine cu ele xD).

Oh well, have fun people :D
pai de unde vrei sa vii? Se poate ajunge si cu altceva decat masina personala in Sovata. Jocuri vor fi peste 200 si fara sa aduci tu :)

User avatar
Inziko
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 31
Joined: 21 Feb 2020, 11:56

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108215Post Inziko
04 Mar 2020, 17:52

omucu wrote:
04 Mar 2020, 16:42
Inziko wrote:
04 Mar 2020, 08:38
M'as fi bagat daca as fi avut o masina sa'mi transporte jocurile (poate si pe mine cu ele xD).

Oh well, have fun people :D
pai de unde vrei sa vii? Se poate ajunge si cu altceva decat masina personala in Sovata. Jocuri vor fi peste 200 si fara sa aduci tu :)
Din Bucuresti as veni.
Tocmai asta e. Habar nu am ce jocuri se vor aduce (este pe undeva lista cu cele peste 200 care vor fi acolo? I might've missed it), plus ca ale mele sunt mai undeground (aka putin probabil sa se regaseasca printre cele aduse) si sunt probabil vreo 10-15 care as vrea sa fie aduse specific. :P (I'm selfish and I know it, lol) Ar fi ideea doar sa le transport pe ele, ca pe mine ma pot cara si singur :))
"When we hit our lowest point, we are open to the greatest change."

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108228Post MandrulDuce
04 Mar 2020, 22:05

Le trimiti prin curier :D Eu asa am facut cu bidonu de vin la una din intalniri :D

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108238Post omucu
04 Mar 2020, 23:52

Putem aduce ce joc vrei de aici si o sa fie si altele. Dar poti si sa ai incredere in gusturile noastre si sa fii sigur ca vor fi foarte multe jocuri de diversitate mare, cu oamenii potriviti care sa le explice. Si multa voie buna. Stiu ca pentru multi e important cat de usor pot ajunge la o intalnire de joaca, dar e un lucru care ar trebui sa fie mai putin important la o intalnire care dureaza o saptamana decat la o intalnire care e doar pe weekend.

User avatar
Inziko
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 31
Joined: 21 Feb 2020, 11:56

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108244Post Inziko
05 Mar 2020, 08:20

@MandrulDuce - ar fi o idee, dar nu prea am incredere sa'mi pun juvaierele in mainile curierului. :-} Le'as include la sectiunea "fragile"

@omucu - that list is impressive! Colectia mea e o muratura pe langa vistieria aia. -_-'' Nu e ca si cum nu as avea incredere, ma gandeam doar ca m'ar fi ajutat mai mult sa am o lista. :) As mai avea timp 3 saptamani ca sa intru oricum (early bird wings) - timp in care sper sa ma mai integrez si eu cu lumea (at this point I'm just a <no-name>), and get over my social anxiety lol. Ca si preferinte din lista, cu cat ar fi mai multe din urmatoarele (poate cu exp), cu atat ar fi mai tentant: Iquazu, Stone Age, Planet, Alchemists, Dale of Merchants, Champions of Midgard (+Valhalla), Dead of Winter, Concordia, Kanagawa, Ticket to Ride (Europe+Nordic Countries), Pulsar 2849, Call to Adventure, Evolution: Climate (ultimele 2 nu sunt apar pe lista, poate le'as strecura eu :D)

Sunt oricum destul de tentat sa vin
"When we hit our lowest point, we are open to the greatest change."

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108514Post omucu
09 Mar 2020, 22:05

Mai sunt 3 saptamani in care cei care se inscriu si platesc avansul beneficiaza de pretul redus. Dar locurile sunt limitate si e multa lume care se intereseaza, asa ca sfatul meu e ca cei care sunt hotarati ca vor sa vina sa nu piarda timpul si sa se inscrie.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108926Post 26octombrie
20 Mar 2020, 17:59

Eu imi arat interesul pentru cand o fi sa fie, eram deja cu suma de plata pe lista de plati bancare, dar covid :-(
Presupun ca proiectul ramane in picioare si asteptam vremuri mai bune, nu?!

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108941Post omucu
21 Mar 2020, 15:29

Deocamdată am pus pe pauza. E devreme să ne pronunțam. N-am luat bani de avansuri sa nu trebuiască să îi dau înapoi. Daca e sa reușim să facem în iunie, sunt convins că va fi mai mult decât plin având în vedere că lumea nu prea va mai pleca din tara anul ăsta. Daca nu ne iese acum, facem altă dată. E în discuție și o perioada de backup, in septembrie, dar e prematur să anunțăm ceva încă.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4163
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Tabăra jocurilor - BGCAMP 2020

Post: # 108976Post 26octombrie
23 Mar 2020, 00:40

thanks. stau cu ochii pe topic ;-)

Post Reply

Return to “Intalniri si evenimente”