Sfat shipping/Metoda plata BGG Market

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Sfat shipping/Metoda plata BGG Market

Post: # 109759Post danielM
17 Apr 2020, 02:07

Am un potențial cumpărător din Olanda pentru unul din jocurile puse la vânzare; fiind prima posibilă vânzare pe BGG Market, as avea nevoie de câteva sfaturi cu privire la : serviciul de curierat recomandat a fi utilizat dpdv al costurilor și al altor aspecte, metoda de plata cea mai simpla/convenabilă, eventual ale lucruri de avut în vedere.

Va rog nu faceți trimiteri la alte discuții recente de pe forum. Mulțumesc!

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Sfat shipping/Metoda plata BGG Market

Post: # 109760Post DanielIndru
17 Apr 2020, 02:16

Posta Romana cred ca a ramas in continuare singura optiune viabila. Restul sunt destul de scumpi, daca nu exista parteneriate locale cum e cel folosit de colegul din Bulgaria ce participa la Math Trade.

Plata cea mai simpla si fara comisioane cred ca e Revolut, daca ai.
A doua optiune probabil Paypal.
Transferurile bancare implica oarecare comisioane, desi existau ceva servicii la nivel EU care erau mai ieftine, dar ambii posesori de cont trebuiau sa le aiba active.

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Sfat shipping/Metoda plata BGG Market

Post: # 109763Post Miţã
17 Apr 2020, 08:22

danielM wrote:
17 Apr 2020, 02:07
Am un potențial cumpărător din Olanda pentru unul din jocurile puse la vânzare; fiind prima posibilă vânzare pe BGG Market, as avea nevoie de câteva sfaturi cu privire la : serviciul de curierat recomandat a fi utilizat dpdv al costurilor și al altor aspecte, metoda de plata cea mai simpla/convenabilă, eventual ale lucruri de avut în vedere.

Va rog nu faceți trimiteri la alte discuții recente de pe forum. Mulțumesc!
DpD ofera un cost foarte bun indentic cu cel de Romania pentru Bulgaria, Grecia, Ungaria. Pentru restu posta romana are cel mai bun tarif. Exista mai nou la PR serviciu de awb si se poate face simulare de cost.

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”