firma de curierat - hotie pe fata......

un fel de loc de dat cu capul, loc de vorbit verzi si uscate, batut campii, etc
Post Reply
bogdanpocol

firma de curierat - hotie pe fata......

Post: # 9335Post bogdanpocol
21 Dec 2010, 17:17

Am fost azi la curier (CARGUS) ca sa trimit 2 pachete cu jocuri...... cele 2 dixit-uri (care au sub un kilogram) si agricola + smallworld care au impreuna vreo 4 kg..... Ambele pachete trebuiau livrate in Iasi iar "gushterii de la firma de curierat" mi-au cerut pt transport ........TADA 57 lei / colet....... eu zic ca e cam mult, nu !!!!!????
4 kg vs 1 kg acelas pret ???? trec peste acelas pret dar 57 de lei pt un colet ???? 114 lei cat costa transportul la ei pt 2 colete = 1 dixit nou sau Fabula sau *n alte joace. iese omul mai ieftin daca isi ia jocul nou din magazin decat sa ia un joc second si sa plateasca ramburs.....
PFFFFFFFFF......... sunt plin de nervi.......

Mai incerc maine la alt curier daca nu.... traiasca POSTA ROMANA :D

User avatar
imba
King Meeple
King Meeple
Posts: 836
Joined: 18 Jul 2010, 04:15
Location: Bucuresti
Contact:

Re: firma de curierat - hotie pe fata......

Post: # 9336Post imba
21 Dec 2010, 17:22

Mie mi-a zis ca Bucuresti - Timisoara pentru Small World (cam 1kg) este 16 lei la FanCourier. La posta era ceva gen 11-12 lei cu tot cu asigurare.

adixor

Re: firma de curierat - hotie pe fata......

Post: # 9339Post adixor
21 Dec 2010, 21:14

eu i-am trimis lui suf parca tide of iron + le havre intr-o cutie maricica si a fost vreo 2x RON (nu mai stiu exact, 23, 27). oricum a calculat volumetric pentru ca nu era asa grea cutia dar era cam mare. si tide of iron face cat vreo 4 jocuri mai mici :) cred ca am folosit fan courier..

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: firma de curierat - hotie pe fata......

Post: # 9347Post suf
22 Dec 2010, 08:24

Da, FanCourier e mult mai bun.

Post Reply

Return to “Offtopic - discutii libere”