BoardGaming session - 2nd Edition

Intalniri in Timisoara!
Post Reply
BoardGameShop.ro

BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16452Post BoardGameShop.ro
14 Jun 2011, 23:26

Salutare!

Va invitam la o sesiune de jocuri , Sambata 18 Iunie, incepand cu ora 18:00 , in Bierhaus !

Vom avea: Dungeon Lords | Cyclades | Merchants & Marauders | Dominion | Ticket 2 Ride | Runebound | Cargo Noir | Agricola | Dixit | Le Havre | Pandemic & altele

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16453Post Chuckila
14 Jun 2011, 23:29

Salutare si bine ati venit pe forum. Ma bucur sa vad ca lucrurile incep sa prinda contur si prin Timisoara.

Va asteptam cu poze si cat mai multe pareri dupa cea de-a doua editie.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16454Post suf
15 Jun 2011, 00:00

Ce ma bucur ca ati aparut pe forum, si ce nepotrivita e data pentru mine, of! Sper sa vina djdano cu poze si povesti.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16455Post Chuckila
15 Jun 2011, 00:06

Era un moment cand Timisoara nu prea avea reprezentati pe forum. Acum, ce mai putem zice? djdano si suf au venit ca uraganul si ne-au luat VP-urile de nici nu am putut sa reactionam :D

Incepeti si cu intalnirile ... sper ca la anul pe vremea asta sa fie si in Timisoara cum este acum in Bucuresti (fiindca acum 1 an, 1 an jumatate in Bucuresti era cum e acum in Timisoara; lumea era pe la primele intalniri).

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16456Post DanielIndru
15 Jun 2011, 00:45

Sper sa reusesc sa ajung sambata, iau si aparatul foto cu mine. :)
Am vazut pe lista Agricola si Dungeon Lords, sunt 2 jocuri pe care vreau de mult sa le incerc.
Nu zic nu nici la un meci de Cyclades. :twisted:

Apropos, eu v-am popularizat deja putin oferta de boardgames aici pe forum cu 2 jocuri care mi-au trezit interesul.
Daca mai aveti alte promotii sau jocuri mai speciale, anuntati-ne.
Stiu ca Dani - de la Boardgameshop.ro - e cam ocupat saptamana asta si are si un mic betesug la picior, asa ca imi permit sa pun si link catre pozele de la sesiunea anterioara de boardgames din mai din Timisoara... despre care am aflat din pacate destul de tarziu. De acum incolo sunt convins ca o sa fim mai bine informati. :)

Bine ati venit pe forum, sper sa va simtiti bine aici!

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16775Post DanielIndru
20 Jun 2011, 01:23

Desi caldura de afara ma ademenea sa mai stau la strand si sa inot, m-am mobilizat si am reusit sa ajung la Bierhaus sambata seara pe la 8.
Oamenii se jucau deja desi inauntru era foarte cald, Dixit, Alien Frontiers, Dominion si Abalone era in desfasurare la cateva mese:
Eu am apucat sa joc numai jumatate de partida de Dungeon Lords, dar suficient cat sa-mi dau seama ca imi place jocul si mi-l doresc in colectie.
Regulile nu ne erau in totalitate cunoscute si ne-am prins urechile tare de tot mai ales la partea de lupta (am reusit sa surprind si niste fetze reprezentative :) ), dar pe ansamblu experienta a fost una buna chiar daca am stat vreun ceas jumate sa invatam prima jumatate a jocului - nu am mai apucat sa joc pana acum nimic de Vlaada si parerile despre jocurile lui sunt foarte impartite:
Dupa aceea ne-am racorit scurt cu un BANG!:
Si pentru ca m-am pus rau cu seriful am fost eliminat primul, asa ca am mers sa arunc un ochi si la celelalte mese:
Am preferat sa stau la taclale apoi pana inspre miezul noptii, si la final cand se strangeau cutiile am vazut cate bunatati erau de fapt aduse pentru noi:
Baietii de la Boardgameshop sunt foarte faini, desi caldura ne-a asuprit toata seara am reusit sa trecem peste cu multa bere rece si am vazut multa lume care s-a simtit bine. Cativa venisera chiar din Lugoj pentru eveniment si o fata spunea ca ar fi fost dispusa sa merga pana la Cluj pentru o astfel de seara. Din fericire pentru ea si pentru timisoreni efortul asta nu e necesar, intalnirile se vor repeta si pe viitor, deocamdata inca nu e cunoscuta frecventa si nici locatia nu e considerata fixa, dar timisorenii sunt sfatuiti sa stea cu un ochi pe pagina de facebook si pe forum pentru a afla despre urmatoarele intalniri, respectiv pe site-ul magazinului pentru a afla de eventuale jocuri noi si promotii.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16776Post suf
20 Jun 2011, 01:34

Draguuuut! Bine de stiut ca sunt mai multi boardgameri in Tm. Din poze se pare ca a fost multa activitate. Sper ca urmatoarea sesiune sa ne prinda pe mai multi disponibili.

ciocanul

Re: BoardGaming session - 2nd Edition

Post: # 16778Post ciocanul
20 Jun 2011, 07:14

Cool ! We are not alone in the Universe ! :)
Unde s-a stat in Beerhouse, jos la subsol sau in hala normala ?
Cred ca am vazut si o fata sau doua cunoscute in poze, lumea e mica.

Sper sa se mai organizeze, la mine va fi problema cu spatiul pana ma mut...

Post Reply

Return to “Timisoara”