Weekend la munte !

Intalniri in Cluj!
User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Weekend la munte !

Post: # 22950Post Chuckila
19 Feb 2012, 23:22

.... and we're back. Pentru mine unul a fost un weekend superb din aproape toate punctele de vedere.

Am board-gamuit chiar mai mult decat am crezut ca o voi face. Am avut parte de vreme excelenta; atat sambata cat si duminica dupa ce ne-am trezit, am mers cu Lavi si Evelin pe partie la saniuta si bulgarit, dupa care in cabana la vin fiert si jocuri. Si nu in ultimul rand, sau ar fi mai bine sa spun in primul rand, companie placuta.

Au fost si unele lucruri mai putin placute: constructia apartamentului si faptul ca a trebuit sa ii deranjez pe Cosmin si Csilla de fiecare data cand am venit la 3-4 dimineata de la sesiunile de dimineata (sorry guys), Ace of Base-urile de sambata spre duminica ce i-au tinut treji pe cei care ar fi vrut sa traga pe dreapta, nu sa joace Eclipse ca noi, maniacii. Si intr-o oarecare masura serviciile de la restaurant (atat servirea cat si calitatea mancarii).

Dar pentru mine unul, nimic atat de semnificativ incat sa umbreasca un weekend extrem de reusit in care am imbinat doua din cele mai mari pasiuni ale mele. Pushing cubes si urcatul pe munte.

We are so totally going to do this again!

Ah si sa nu uit. Mersi mult Cosmin pentru ca te-ai ocupat de sunat si rezervari.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Weekend la munte !

Post: # 22951Post DanielIndru
19 Feb 2012, 23:42

Pune poze si zi-ne impresii despre ce ati jucat. :)

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Weekend la munte !

Post: # 22952Post Chuckila
20 Feb 2012, 00:09

Pentru poze ne bazam pe Carmen (sau Adi), spunea ca va incerca sa le puna pe Picassa/BGG. Nu cred ca s-au facut foarte multe, lumea a fost mai preocupata cu jucatul, decat cu clickaitul :). Eu stiu ca am facut niste poze la o sesiune de Runewars, la cateva partide rapide de BattleLine si lui Evelin :D.

De jucat, doar ca o lista momentan:
  • Cosmic Encounter
  • BattleStar Galactica
  • Agricola
  • Tribune
  • BattleLine
  • Eclipse
  • Marvel Heroes
Si un Dominant Species scos din tipla, punched si pus la loc. Nimeni nu a avut tupeul sa se arunce la deslusit reguli. :)

Ce am vazut jucat pe la celelalte mese:
  • Runewars
  • Twilight Imperium 3rd Edition - a ocupat aproape toata sambata celor care s-au incumetat
  • 7 Wonders
  • Tales of Arabian Nights
  • Dixit?

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Weekend la munte !

Post: # 22960Post VickdaReaper
20 Feb 2012, 00:46

Chuckila wrote:De jucat, doar ca o lista momentan:
  • Cosmic Encounter
  • BattleStar Galactica
  • Agricola
  • Tribune
  • BattleLine
  • Eclipse
  • Marvel Heroes
Si un Dominant Species scos din tipla, punched si pus la loc. Nimeni nu a avut tupeul sa se arunce la deslusit reguli. :)

Ce am vazut jucat pe la celelalte mese:
  • Runewars
  • Twilight Imperium 3rd Edition - a ocupat aproape toata sambata celor care s-au incumetat
  • 7 Wonders
  • Tales of Arabian Nights
  • Dixit?
[Mean mode]Cam subtirel... :twisted:[/Mean mode]
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Weekend la munte !

Post: # 22962Post Chuckila
20 Feb 2012, 01:17

Hehehehe Vick. Depinde cine cu ce planuri a urcat. Eu am avut 3 "must haves" pentru acest weekend (care a fost cam scurt - vineri am ajuns dupa 8 seara, azi am adunat pe la 6 si am jucat doar 1 joc, in rest pe partie si/sau la povesti).

1. Sa ies cu Evelin la sanius pe partie in fiecare zi, daca vremea ne permite. Am prins vreme f buna, nu am ratat ocazia.
2. Sa joc Eclipse - checked
3. Sa joc cel putin 2 jocuri noi - checked. Faptul ca am jucat 4 in loc de 2 e un bonus :)

[Mean mode]Sa va vad pe voi cand urcati la un weekend scurt, cu sotie non-board gamerita si copil de 4 ani care ar vrea si el sa intre in sufletul lui tac-su, cum reusiti sa va impartiti si daca ati putea juca macar atat ... :twisted: [/Mean mode] Pentru mine a fost foarte bine. Ar fi fost nesperat de bine daca in loc de Agricola era un Dominant Species.

User avatar
tretiak
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 225
Joined: 22 Jun 2011, 22:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Weekend la munte !

Post: # 22967Post tretiak
20 Feb 2012, 07:24

Weekend-ul a fost întradevăr reuşit. Mica problemă cu cheflii din saună nu ar fi exisat dacă nu ne-ar fi fost somn.

Oricum, eu m-am simţit bine şi abia aştept o nouă ieşire ;).
Canci!

d347hl4dy

Re: Weekend la munte !

Post: # 22977Post d347hl4dy
20 Feb 2012, 13:51

Si veni si linkul cu poze :)

https://picasaweb.google.com/1028381022 ... ameWeekend

Intr-adevar nu-s f multe, ca am fost ocupati :))

Din punctul meu de vedere, in conditiile in care puiul nostru tre sa vina cam in 2 luni jumate, mai putem sa mergem undeva cam intr-o luna, luna jumate :D

Post Reply

Return to “Cluj”