Locuri de joaca in Cluj

Intalniri in Cluj!
vladV
King Meeple
King Meeple
Posts: 491
Joined: 05 Feb 2013, 11:10

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 36598Post vladV
08 Mar 2013, 11:14

Cineva interesat de un Red Goblin pe weekend ? :)

User avatar
tretiak
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 225
Joined: 22 Jun 2011, 22:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 36688Post tretiak
08 Mar 2013, 16:51

Mâine este campionat de Carcassonne. Vroiam să particip dar am văzut azi că au mărit taxa de participare cu 100%. Lucru slab, nu mă mai duc.
Canci!

User avatar
Krystal
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 214
Joined: 03 Dec 2012, 00:28
Location: CJ

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 36731Post Krystal
08 Mar 2013, 21:30

vladV wrote:Cineva interesat de un Red Goblin pe weekend ? :)

cam tarziu pentru chemarea la arme :D
dar daca se anunta suficienti, ma bag si eu

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37018Post Corwin
14 Mar 2013, 17:44

De curiozitate, a fost ieri cineva la Carturesti? Ca vad ca au reinceput sa listeze seara de jocuri pe Facebook.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Krystal
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 214
Joined: 03 Dec 2012, 00:28
Location: CJ

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37064Post Krystal
15 Mar 2013, 13:16

nici in "etno club" nu e chiar aer de munte, dar nici nu se compara cu bulgakov. si spre incantarea mea nu l-am ascultat toata seara pe pepe, cum trebuie sa marturisesc ca ma asteptam. chiar daca chuckila chibitza si comenta despre muzica proasta, sincer, eu ma asteptam sa fie muuuuult mai rau. luci, imagineaza-ti ca am fi ascultat toata seara "amor morena". acum nu mai pare chiar asa proasta muzica aia, asa-i? (eu oricum nu auzeam muzica, ca eram concentrata la joc, dar daca luci se plictisea ca si chibitz...). tretiak si criss, puteti sa veniti sa aruncati un ochi critic. nivelul de fum cred ca e la 30% fata de bulgakov si lumina e excelenta. acum chiar puteai sa vezi fatza vanata a celui care pierdea :P nu zic ca nu este loc de mai bine, dar simt ca s-au miscat lucrurile intr-o directie pozitiva.
corwin, la carturesti ramane inconvenientul major ca se inchide la 22:00. si daca ai remarcat, in ultimele 4 dati am stat pana dupa 11:30.

criss

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37068Post criss
15 Mar 2013, 13:44

Corwin wrote:De curiozitate, a fost ieri cineva la Carturesti? Ca vad ca au reinceput sa listeze seara de jocuri pe Facebook.
Saptamina trecuta am fost la Carturesti (am jucat pe doua mese de lemn unite).

User avatar
doipatru
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 179
Joined: 30 Aug 2011, 11:23
Custom Rank: Cluj Crusader
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37097Post doipatru
16 Mar 2013, 02:16

Krystal wrote:nici in "etno club" nu e chiar aer de munte
:lol: :lol: ce buna o fost asta :lol: :lol:

RedGoblin Cluj

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37336Post RedGoblin Cluj
20 Mar 2013, 20:18

nu voi incerca nici sa va spun care este cel mai bun loc de jucat jocuri din cluj si nici sa va explic eu cum ar trebui sa organizati comunitatea din cluj desi o sa fiu clujean pentru urmatorii doi ani

cat priveste comunitatea parerea mea despre jocuri este ca reprizinta un efort de echipa.. scopul este sa te intalnesti cu oameni si sa socializezi intr-unb loc cat mai placut posibil. trebuei evident sa fie usor accesibil pentru toti si mai imposratnt decat orice sa vian cat mai mulat lume cacai daca vin doar doi oameni mai bien il invitatai la tien acsa si nu plateai 7 lei pe o bere. fiecare pare sa traga in directia lui ca la saboteur si nu in aceeasi directie ca la arkham horror.. poate ca este mai importanat comunitatea si relatiile interumane decat locatia..

cat priveste locatia depinde ce se cauta la o astfel de intalnire..
daca mancarea este un factor clar o sa aleg oricand dintre cele de mai sus Bulgakov(au un vorgo bello excelent)
daca locatia nu este importanta carturesti sa fie caci oricum exista taxiuri..
daca nu conteaza cat de mare ii masa oricare dintre locatiile enumerate sunt bune
daca fumul nu este un factor atunci puteti sta oriunde la afumat..

totusi daca nu vreti sa fiti afumat
sa jucati si nu sa mancati
sa nu trebuiasca sa faceti vreo consumatie
sa puteti veni cu bauturi sau alimente din afara
sa nu stati la lumina lanternei
sa aveti niste mese cum trebuie de joc
sa aveti jocuri la fata locului si nu sa veniti cu ele de acasa(desi sunt putintele acum)
sa descoperiti noi jocuri care vi le explica gazda si nu trebuie sa cititi zeci de pagini de reguli

puteti incerca si red goblin.. este o taxa de intrare dar apoi nu va mai deranjeaza nimeni.. iar daca cineva imi spune ca a da 10 lei pe saptamana ca sa se joace cu jocurile altuia este mult atunci.. poate ca nu isi permite sa dea banii pe jocuri ci doar pe bere..

alegerea va apartine.
nu intentionez sa mai adaug completari la acest mesaj dar o sa urmaresc ce spuneti..
am vrut doar sa va salut si sa va transmit ca ceea va preocupa pe voi a fost luat de al bun inceput in calcul in creearea acestui magazin..

iar daca am facut multe greseli de scriere imi cer scuze.. necunoscut voua dar sunt nevazator(nu orb)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37337Post fl0po
20 Mar 2013, 20:39

GOOD POINT!
HACK OR GET WHACKED!

cristina

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37341Post cristina
20 Mar 2013, 21:45

@RedGoblin Cluj: Salutari, Domnule Tesco! :tu:

Venerablewolf

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37343Post Venerablewolf
20 Mar 2013, 22:49

si la red goblin personalul e super profesionist si de treaba.

User avatar
bogdanm
King Meeple
King Meeple
Posts: 1369
Joined: 12 Feb 2013, 14:53

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37345Post bogdanm
21 Mar 2013, 00:04

buna,

singura problema e ora.. eu acum m-am intors de la intalnirea saptamanala, am incheiat la 23:25..dupa doua ture de Hawaii .. saptamana trecuta tot asa, acum 2 saptmani pe la 00:15 ...

Hoffa

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37352Post Hoffa
21 Mar 2013, 09:24

Etno mi-a placut, foarte relaxant, le intampina pe toate de la aer curat la mancare, mese mari etc. Nu ne-a deranjat nimeni, pt. mine e un plus mare si faptul ca e in mijlocu' Clujului accesibil tuturor.

Tschüss

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37381Post Corwin
21 Mar 2013, 16:35

Da, a fost chiar ok la Etno in ultimele doua saptamani.

Legat de locuri de joaca, cineva tocmai mi-a spus de "Apartament 1": https://www.facebook.com/pages/Apartame ... 3921525565
E un bistro & bar in care vineri seara e seara de jocuri si din ce am mai citit par deschisi la rezevari si in alte zile. Nu stiu daca se fumeaza acolo sau nu. Deci daca e vreun eveniment la Etno intr-o miercuri si nu putem rezerva acolo, putem incerca si Apartament 1.
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Krystal
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 214
Joined: 03 Dec 2012, 00:28
Location: CJ

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37399Post Krystal
22 Mar 2013, 00:11

Corwin wrote:Da, a fost chiar ok la Etno in ultimele doua saptamani.

Legat de locuri de joaca, cineva tocmai mi-a spus de "Apartament 1": https://www.facebook.com/pages/Apartame ... 3921525565
E un bistro & bar in care vineri seara e seara de jocuri si din ce am mai citit par deschisi la rezevari si in alte zile. Nu stiu daca se fumeaza acolo sau nu. Deci daca e vreun eveniment la Etno intr-o miercuri si nu putem rezerva acolo, putem incerca si Apartament 1.
Calea Turzii 168??? Asta e in Zorilor. No way, Jose... Si daca te uiti la poze, se fumeaza. Deci un fel de Bulgakov mai la capatul pamantului.

User avatar
Corwin
King Meeple
King Meeple
Posts: 2115
Joined: 23 Nov 2012, 15:04
Custom Rank: Terraformer
Location: Cluj-Napoca

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37404Post Corwin
22 Mar 2013, 09:06

Inteles. Nu stiam exact cat de departe e, si Google Maps nu prea le are cu numerele de pe Calea Turzii. :D
BGG: Colectie | Jucate | Vreau sa incerc | Wishlist
Joc online pe Yucata și Board Game Arena.

User avatar
Krystal
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 214
Joined: 03 Dec 2012, 00:28
Location: CJ

Re: Locuri de joaca in Cluj

Post: # 37412Post Krystal
22 Mar 2013, 11:51

pai e simplu: numaratoarea intr-un oras incepe intotdeauna dinspre punctul 0 al orasului, care in cazul clujului e piata unirii. deci un numar asa mare ca si 168 nu poate fi decat foarte departe de centru, pe calea turzii.

Post Reply

Return to “Cluj”