X-Wing Organized Play

Intalniri in Cluj!
Post Reply
Venerablewolf

X-Wing Organized Play

Post: # 56358Post Venerablewolf
07 Oct 2014, 11:47

Dragi jucatori de X-Wing
Cutia.ro doreste sa inceapa promovarea a mai multor jocuri. In principal prin organizarea de seri de joaca tematice dedicate unui anume joc. Am vrea sa incepem cu X-Wing Jocul cu miniaturi. Pentru asta o sa aducem kituri specializate de Organized Play (in momentul in care vor fi disponibile) si vom pune de un turneu mai in iarna o data ce lumea a acumulat putina experienta. In acest sens vreau sa stiu daca exista interes si daca sunt jucatori in Cluj (chiar sunt incepatori care nu au inca nimic dar doresc sa se apuce). Ar fi vorba sa ne intalnim o data pe saptamana si sa juca, Punctele acumulate se vor contoriza si se vor acorda premii. Dar detalii dupa ce vedem daca sunt doritori .

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: X-Wing Organized Play

Post: # 56361Post Chuckila
07 Oct 2014, 13:00

Suna interesant, nu am jocul in colectie, insa as veni sa joc intr-un mediu organizat. Atat timp cat nu este miercuri si vom avea o oarecare flexibilitate in a ne juca partidele, count me in.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: X-Wing Organized Play

Post: # 56362Post fl0po
07 Oct 2014, 13:11

ar fi tare sa reusiti sa va strangeti. noi pe aici avem tot ce ne trebuie dar ne chinuim cu greu sa facem o intalneala, desi LEX ne-a trimis un FFG Gamenight Kit de cateva luni....shame on us...hehe.
HACK OR GET WHACKED!

Venerablewolf

Re: X-Wing Organized Play

Post: # 56363Post Venerablewolf
07 Oct 2014, 13:24

vom reusi cumva. Daca nu folositi kitul as incerca sa il pun eu la folos aici pana una alta. Cu reclama la Lex sau contra bani.... whatever works. Care dintre kituri il aveti ?

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: X-Wing Organized Play

Post: # 56368Post fl0po
07 Oct 2014, 16:04

Nu mai stiu exact ce kit am. Este 2014, Summer sau Season 1. Inca am sperante ca vom organiza turneul. Sa vand kitul nici nu intra in discutie...hehe. Daca facem turneul la Bucuresti, sunteti invitatii nostri.
HACK OR GET WHACKED!

Post Reply

Return to “Cluj”