Game of Thrones boardgame

Intalniri in Cluj!
Post Reply
DeusVult

Game of Thrones boardgame

Post: # 82324Post DeusVult
25 Sep 2017, 15:09

Buna !
Sunt un total noob pe aici...la Checkpoint in cluj nu am fost niciodata sa joc ceva, doar sa cumparat chestii.
Practic, suntem 2 oameni si avem Game of Thrones the boardgame, 2nd edition. Jocul e super, credem noi, si are destula strategie, suspans, tradare, tot tacamul specific GoT. Jocul prinde foarte bine esenta povestii, lore-ul etc.
Jocul e intre 3 si 6 oameni, in 3 e mai chill, asa am jucat si noi, dar nu avem oameni destul de dornici sa joace in mod...mai constant, sa zic asa. Avem nevoie de oameni :D ne intalnim la Checkpoint, si jucam. Cam asta e...
Cineva interesat ? macar sa vad daca este lume disponibila, dupaia setam o zi/ora etc.

Greyvolf

Re: Game of Thrones boardgame

Post: # 82325Post Greyvolf
25 Sep 2017, 15:21

DeusVult wrote:Buna !
Sunt un total noob pe aici...la Checkpoint in cluj nu am fost niciodata sa joc ceva, doar sa cumparat chestii.
Practic, suntem 2 oameni si avem Game of Thrones the boardgame, 2nd edition. Jocul e super, credem noi, si are destula strategie, suspans, tradare, tot tacamul specific GoT. Jocul prinde foarte bine esenta povestii, lore-ul etc.
Jocul e intre 3 si 6 oameni, in 3 e mai chill, asa am jucat si noi, dar nu avem oameni destul de dornici sa joace in mod...mai constant, sa zic asa. Avem nevoie de oameni :D ne intalnim la Checkpoint, si jucam. Cam asta e...
Cineva interesat ? macar sa vad daca este lume disponibila, dupaia setam o zi/ora etc.

As fi eu interesat!! Pot sa aduc Feast for Crows Expansion. Reduce durata jocului la jumate. Cel mai bun timp care l-am scos a fost 1h 40 m, maxim a durat 2h 30m :) Which for GoT really says something. Merge doar in 4 playeri. No more, no less.

DeusVult

Re: Game of Thrones boardgame

Post: # 82331Post DeusVult
25 Sep 2017, 16:47

Salut :D Suna fain, am vazut si eu review-uri pe net cu expansiunea...personal nu is mare fan de REDUCERE a duratii jocului, cumva imi place sa asa mai slow. Da' asta nu e o problema oricum, important e ca mai avem un om. Practic suntem 3 sigur, acum...ar fi fain sa ajungem la un 5..sau nah, chiar 6. Presimt ca e super fun asa :D Daca nu, cati om fi, doar sa fim :)) Abea l-am cumparat si ma dispera ca sta degeaba pe dulap. Lasa-mi ceva date de contact in privat, sa putem stabili diferite detalii.

Post Reply

Return to “Cluj”