BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
Eduard F

BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30832Post Eduard F
22 Nov 2012, 13:51

Haideti sa ne adunam pt o partida de BSG!
Propun Luni\Marti.. La Mystic Tree (nu ma fost inca pe acolo) sunt foarte curios sa imi spuneti cum este acol comparativ cu Lente.
putem sa si explicam jocul la noi veniti si jucam cu ce elemente vreti voi din jocul de baza si cele doua expansions.

So what the frak you are waiting for... get on the list!

User avatar
Mono
King Meeple
King Meeple
Posts: 770
Joined: 04 Dec 2011, 08:26
Custom Rank: Cylon Leader
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30834Post Mono
22 Nov 2012, 14:41

Prezent! :)

User avatar
Plu
King Meeple
King Meeple
Posts: 691
Joined: 17 Feb 2012, 17:20
Custom Rank: Mind Reader

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30837Post Plu
22 Nov 2012, 16:33

Salve! Eu nu ma bag ca nu m-a prins febra cylonilor niciodata, insa va recomand sa faceti de pe acum rezervare la local si sa le ziceti ca o sa vreti sa dati un joc... nu de alta dar ieri a fost full full si baietii de la lords of the boards nu au avut ce sa faca avand in vedere ca era un eveniment legat de francofonie cu min 30 de persoane ... ideea e sa intrebati daca se facevreun eveniment de genu asta in ziua respectiva ca sa nu suferiti cu fumul si zgomotul, si sa stati la mesele din sala principala nu la separeu... in general e liber pe acolo linistit si foarte ok dar e de luat in seama si aspectul asta.. ;)

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30840Post Eduard F
22 Nov 2012, 18:04

Thanks ;-) noted.!

tudro

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30852Post tudro
22 Nov 2012, 22:52

Salut,

Imi cer scuze ca a fost aglomerat ieri si putin cam prost organizat. O sa am grija de acum incolo sa mutam seara in cazul in care mai sunt astfel de evenimente. Cum ar fi miercurea viitoare :) Am discutat cu cei din Mystic si au zis ca in decembrie e mai aglomerat pentru ca se fac tot felul de petreceri de Craciun. Daca vor pica miercurea, vom alege alta zi, astfel incat sa fie cat mai buna atmosfera pentru jucat.

Pentru saptamana viitoare noi deja ne gandeam sa facem in alta zi. Din punctul nostru de vedere ar fi mai ok luni, ca sa nu se suprapuna cu seara de jocuri din Lente. Voi suna maine in Mystic ca sa fim siguri ca nu e iar ceva eveniment si va anunt. Sa-mi spuneti, va rog, daca e ok luni si pentru voi.

As vrea sa aduc Pyramidion, City of Horror si Suburbia (plus altele ... o sa pun lista completa cand fac postul). M-as baga la BSG, dar depinde cata lume vine si cat am de explicat :) Deci momentan nu ma treceti pe lista.

Rautz

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30856Post Rautz
23 Nov 2012, 00:38

Cel mai bine pentru toata lumea ar fi daca evenimentul ar fi inclus in programul saptamanal al localului permanent, astfel incat lumea sa se gandeasca 'Miercuri merg in Mystic' (la fel cum lumea isi planifica din timp 'Marti merg in Lente').
Altfel daca lumea n-are loc din cauza altor evenimente sau ziua se tot muta de la o saptamana la alta cu siguranta vor avea mai putini clienti boardgameri.

tudro

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30859Post tudro
23 Nov 2012, 09:38

Absolut. Aceasta este si intentia noastra. Insa trebuie sa-i intelegem si pe ei. Pana nu ne vom strange permanent macar cati am fost sapt trecuta, nu prea avem cum sa le cerem sa ne rezerve complet localul pentru o seara. E greu sa concuram cu o rezervare de 40+ persoane din partea unei firme. Sper sa nu avem prea multe astfel de probleme cu evenimentele. Din cate am inteles doar in decembrie e mai mult agitatie. In rest e liber. In precedentele 2 saptamani a fost foarte ok. Nu au fost mai mult de 10 oameni in afara de noi.

tudro

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30876Post tudro
23 Nov 2012, 11:32

Am sunat pentru luni. Este ok, niciun eveniment :). Am rezervat 2 mese mari momentan. Una este pentru BSG.

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30880Post Eduard F
23 Nov 2012, 12:04

Multumesc! Bahaus ajungi si tu?

Anca

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30962Post Anca
24 Nov 2012, 21:53

Buna, eu sunt Anca, prietena lui Bahaus. Ma stiti, dar nu am avut cont pe forum pana acum.
As vrea sa joc si eu BSG cu voi, mi-a placut mult jocul, dar Bahaus l-a vandut. Nu stim inca daca va veni si el, sau voi veni doar eu pt BSG.
Dar altceva nu joc, in caz ca nu se tine BSG-ul.

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30968Post Eduard F
25 Nov 2012, 11:40

Sigur Anca. te asteptam.

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30969Post Eduard F
25 Nov 2012, 11:43

Intalnirea va fi Marti la Mystic Tree. am mai vb cu lumea si am mai asigurat 3 jucatori, posibil chiar 4.
Dar Marti este o zi in care lumea sa aratat mai disponibila.
So far: Mono, Anca, Gino, Petronela, Vasile, eu si Adrian (?). vor fi si 1-2 jucatori noi care nu stiu jocul. Mono tu explici mai bine decat mine so I'm counting on you.

tudro

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30970Post tudro
25 Nov 2012, 12:41

Ok. Atunci va scot de pe lista de luni. Deja am anuntat si nu mai modific ziua ca o sa se supere lumea. Sa nu uitati, va rog, sa sunati pentru rezervare (0721077600).

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 30978Post Eduard F
25 Nov 2012, 17:49

Ms tudro. am facut rezervare marti la ora 19:00.

Eduard F

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 31170Post Eduard F
28 Nov 2012, 10:09

Pacat ca la Mystic tree se inchide restaurantul la ora 23:00. nu am apucat sa terminam jocul.. deci parcurgerea lui a fost foarte foarte intereseanta. in special dupa ce Admiral Mono a fost executat!

User avatar
Mono
King Meeple
King Meeple
Posts: 770
Joined: 04 Dec 2011, 08:26
Custom Rank: Cylon Leader
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 31172Post Mono
28 Nov 2012, 10:23

De catre un presedinte Cylon :shock: putere pe care tot el i-o daduse :oops: :( :td:

Oricum foarte tare! Abia astept reeditarea. Data viitoare, daca pastram formula, ne vedem un pic mai devreme si jucam un pic mai repede, prindem si inchiderea. Mai ales daca mai da vreunul presedintele la cylon :lol:

tudro

Re: BattleStar Galactica 26/27 Noiembrie

Post: # 31176Post tudro
28 Nov 2012, 10:56

Da. Cam asa e. Pe la 23 vine cu ultima comanda si pe la 23:30 se inchide. Din pacate nu au autorizatie de functionare dupa ora 24 si, avand in vedere casele vecine, daca ii reclama cineva pentru galagie, primesc amenda fara discutii daca au deschis dupa ora 12. Daca nu puteti ajunge mai repede de la serviciu, se mai poate merge si duminica.

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”