Grup Miercuri

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
Rautz

Grup Miercuri

Post: # 32397Post Rautz
28 Dec 2012, 13:54

Mi-am propus ca in 2013 sa-mi aloc o zi din saptamana dedicata boardgames si pentru mine Miercuri ar fi cel mai bine (e oarecum o oaza de relaxare in mijlocul saptamanii)

Cel mai rau imi pare ca nu pot aprofunda unele jocuri, si aproape fiecare sesiune o joc in alt grup si trebuie luata mereu de la capat explicarea regulilor si invatarea strategiilor de baza, mi-ar placea daca am putea face un grup de 4-5 oameni cu care sa ne intalnim in fiecare Miercuri, sau cel mult o data la 2 saptamani, sa putem trece de aceasta faza initiala.
Imi place sa joc jocuri noi dar deja se strang zeci de jocuri care-mi plac dar pe care le-am jucat doar de 2-3 ori.

In lipsa de doritori probabil o sa aleg varianta Mystic Tree Miercuri, e o alternativa destul de buna.

User avatar
Keyser
King Meeple
King Meeple
Posts: 1111
Joined: 12 May 2011, 00:20

Re: Grup Miercuri

Post: # 32399Post Keyser
28 Dec 2012, 14:27

Eu ma bag.
(daca ma lasati sa mai castig si altceva in afara de Small World :))

Sigur nu voi putea sa vin chiar in fiecare miercuri dar, in principiu, voi fi liber pentru marea majoritate.

Ca o mica propunere: ar fi bine ca grupul sa fie ceva mai mare, in caz ca cineva nu poate sa vina sa nu fie asa o mare problema. Sau poate vrei un grup hardcore si atunci nu e cazul.
#nambos

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. - Verbal Kint

User avatar
Keyser
King Meeple
King Meeple
Posts: 1111
Joined: 12 May 2011, 00:20

Re: Grup Miercuri

Post: # 32401Post Keyser
28 Dec 2012, 14:35

Ahh, tocmai mi-am dat seama. Pentru mine nu e bine miercuri, pentru ca miercurea e ziua de mers la film (2 pe un bilet :P). Sry.
#nambos

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. - Verbal Kint

Rautz

Re: Grup Miercuri

Post: # 32403Post Rautz
28 Dec 2012, 14:52

Sunt atat de proaste filmele in ultimul timp ca am si uitat :P
Bineinteles ca poti merge si pentru altceva decat vizionarea filmului :D

As prefera un grup care sa poata juca aproape in fiecare Miercuri, cu un grup mai mare revenim la aceeasi problema de a avea des jucatori noi/neexperimentati

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”