Intalnire nationala fbg

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42569Post danielM
28 Aug 2013, 00:13

Rautz wrote:La fel ca la Math Trade, ar putea deveni o traditie, o data la X luni, sau o data pe an, sa se desfasoare la locatia Y.
In felul asta poti face si rezervarea din timp, poti obtine si o reducere, si mai important toata lumea stie din timp si poate sa-si faca programul, astfel ca apar mult mai putini care au deja ceva planificat respectivul weekend.

Deci daca gasiti o locatie buna acum, in centrul tarii, ar putea deveni o traditie (cum sunt Con-urile din industrie, ceva anual, prestabilit, FBG-Con)

:tu:

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42572Post suf
28 Aug 2013, 10:09

Si mie-mi pare buna ideea asta. Ar reduce mult efortul de organizare.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42574Post DanielIndru
28 Aug 2013, 10:46

Ma intreb ce ne impiedica pe cei din partea de vest sa ne intalnim la Hajdu la fiecare 3 luni, de exemplu.
Am fost de 2 ori acolo, ne-a placut, avem datele lor de contact, trebuie numai sa dam sfoara in tzara sa vedem de cate camere avem nevoie si apoi sa facem rezervarile.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42586Post Chuckila
28 Aug 2013, 16:10

Nu ne impiedica absolut nimic sa facem acest lucru. Si probabil vom mai repeta acele iesiri.

Insa cum noi ne-am simtit bine si dorim sa facem aceste iesiri cat de des posibil, la fel doresc sa facem si intalniri inspre mijlocul tarii pentru a putea cat mai multa lume sa vada cat este de frumos la un asemenea eveniment.

Intalnirile la nivel national nu vor putea fi organizate cu aceeasi frecventa ca si cele locale sau regionale. Nici nu cred ca cineva doreste sa ajungem la asa ceva. Insa macar de 2 ori pe an sa avem o intalnire intr-o zona in care accesul tuturor sa fie cat de cat facil - si asta inseamna mijlocul tarii.

Iesirile la Hajdu nu le-am abandonat. Voi discuta de una dupa Essen, probabil pe undeva prin Noiembrie. Chiar daca Levi a plecat din pozitia de manager al locaului si nu vom mai avea atat de multa dedicatie in tot ceea ce ne-a fost oferit, deja stim locul si nu cred ca vom intampina probleme in a ne simti excelent.

Acum insa doresc sa facem una mare si lata, poate chiar la Sighisoara - 40-50 camere, sa ne tina minte lumea :D. Sa ne intalnim cu totii, sa legam noi prietenii de care sa vorbim cum vorbim si acum despre intalnirile de la Moieciu, Hajdu si/sau Sibiu.

User avatar
danielM
King Meeple
King Meeple
Posts: 1667
Joined: 13 Jun 2012, 15:23
Custom Rank: general de sufragerie

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42588Post danielM
28 Aug 2013, 16:18

2 intalniri nationale pe an ar fi excelent (si suficient,probabil) si cred ca ar veni destula lume ; dar sper sa mai organizati si la Hajdu pentru ca si acolo vreau sa merg, mai ales ca e aproape :)

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42590Post AngelEye
28 Aug 2013, 16:50

Sighisoara suna bine mai ales ca nu am mai fost pe acolo de ani buni. 2 intalniri nationale pe an e foarte ok mai ales ca intre timp se fac intalniri locale din ce in ce mai des.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42591Post suf
28 Aug 2013, 18:06

AngelEye wrote:Sighisoara suna bine mai ales ca nu am mai fost pe acolo de ani buni. 2 intalniri nationale pe an e foarte ok mai ales ca intre timp se fac intalniri locale din ce in ce mai des.
Pai sa pregateasca cineva niste mese ca venim cat ai zice "boardgames" in continuu 5 ore.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42659Post omucu
31 Aug 2013, 10:28

Pentru mine Sighisoara e perfect, sper doar sa nu se nimereasca in weekendul cu 28 septembrie, ca am de mers o nunta atunci.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42739Post Shaikan
03 Sep 2013, 13:26

Sighisoara suna bine, dar depinde cand se tine....13-15 septembrie sunt la Dreamhack iar pe 27 am o nunta....dar nah, se facem cand pot cei mai multi si sunt sigur ca o sa iasa frumos :)

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42741Post suf
03 Sep 2013, 14:34

:) E clar ca nu exista weekend in care sa poata merge toti (lucru valabil la oricare alta viitoare intalnire nationala) :D

Chuckila, planteaza intalnirea!!!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42742Post Chuckila
03 Sep 2013, 14:37

suf wrote:Chuckila, planteaza intalnirea!!!
Chuckila asteapta un telefon in urmatoarele 30 min de la o potentiala locatie. Pret bun, disponibila pe weekend, doar un grup care are o rezervare (neconfirmata momentan) in noaptea de joi spre vineri.

Dar experienta anterioara spune ca nu vor veni toti de joi noapte, s-ar putea sa fie OK. Revin in momentul in care am raspunsul de la nenea patron.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Intalnire nationala fbg

Post: # 42758Post Chuckila
03 Sep 2013, 17:09

Gata, mergeti aici ca sa va inscrieti :)

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”