Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucuresti

Sectiune destinata discutiilor premergatoare organizarii intalnirlor de boardgames. Aici puteti anunta ce doriti sa jucati, unde si cand si daca sunteti mai multi doritori anuntati in Intalniri ce ati pus la cale.
Post Reply
stfp

Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucuresti

Post: # 67382Post stfp
02 Feb 2016, 17:07

Ziua buna la toata lumea,

Sunt fericitul tatic al unei fetite de 9 ani jumatate si al unui baiat de 8 ani. L-am invatat deja mai multe board games pe fi-miu si le jucam cu placere dar evident e mai distractiv in mai multi... ca urmare, cautam:

parinti din Bucuresti cu copii de varsta apropiata (7-11 ani) amatori de board games

cu care sa ne putem vedea la un joc. Noi avem mult timp liber (il iau pe fi-miu de la scoala la ora 12 la pranz si apoi avem program de voie) si putem aproape oricand.

Ce jocuri avem acasa si stim sa jucam (alfabetic): Camel Cup, Carcassone, Colonistii din Catan (+Navigatori), Hotel Tycoon, Monopoly, Pandemic, Reteaua Energetica, Saboteur 2, Splendor, Ticket to Ride, Uno.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucures

Post: # 67383Post Chuckila
02 Feb 2016, 17:59

Salut si bine ai venit. Daca erai in Cluj, Paka si eu amandoi avem copii boardgameri :) Chiar duminica s-au intalnit la Checkpoint si au jucat Love Letter, Patchwork, Greierele si Furnica si inca vreo 2 la care nu am fost atent. Ca eram si noi cu ale noastre (The Voyages of Marco Polo si Troyes).

Sper sa gasesti parteneri de joaca, e tare fain sa joci cu copii si sa le vezi bucuria din ochi atunci cand reusesc sa te bata :D

Multa sanatate si distractie faina sa aveti. Atat pe forum, cat si la intalniri.

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucures

Post: # 67384Post AngelEye
02 Feb 2016, 19:00

Sau puteti veni la intalnirea nationala si sigur o sa gasiti si copii si parinti jucausi :)
Uite si linkul : http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?f=66&t=5921

stfp

Re: Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucures

Post: # 67386Post stfp
02 Feb 2016, 21:53

Multumesc @Chuckila pentru aprecieri si bun venit si @AngelEye pentru invitatie - deocamdata ramanem in Bucuresti :-)

Anuntul din primul mesaj al topicului ramane desigur valabil.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Caut parinti cu copii amatori de board games, in Bucures

Post: # 67388Post 26octombrie
02 Feb 2016, 22:52

Prezent!

Hora are 9 ani si jumatate, joaca o gramada; am intrebat-o acum ce sa trec la jocuri preferate si citez: "sah, ricochet robots, smash up, splendor, carcassonne, abyss, burgundy, cv, ticket to ride, mysterium, dark seas, black fleet, bazaar, bluff, dark stories" si am intrerupt-o ca altfel nu se mai termina tirada :lol:
Suntem incantate sa ne vedem la joaca :D
Mai ramane sa vedem daca stam in acelasi Bucuresti (ca e maaare si e impartit, in mintea mea, in mai multe orase mai mici si indepartate unul de altul) si sa stabilim o intalnire. Hai pe PM
Luana

Post Reply

Return to “Discutii preliminare intalniri”