FBG Secret Santa 2014

Post Reply
Rautz

FBG Secret Santa 2014

Post: # 56898Post Rautz
25 Oct 2014, 11:54

Dupa cum probabil stiti, la sfarsitul anului pe BGG exista un eveniment numit "Secret Santa". Lumea face cadouri altor persoane asignate aleator; spiritul evenimentului nu este atat de mult in a primi, cat a darui.

Editii trecute:

FBG Secret Santa 2011
Ia uite ce mi-a adus Mosu' de pe FBG 2011
FBG Secret Santa 2012
Ia uite ce mi-a adus Mosu' de pe FBG 2012
FBG Secret Santa 2013
Ia uite ce mi-a adus Mosu' de pe FBG 2013


Pastram traditia din anii trecuti, si incercam sa ne facem cadouri unii altora la sfarsit de an.


Daca doriti sa participati, la inscrierea de pe BGG, va rugam sa ne oferiti username-ul de pe ForumBoardGames.ro.

Este obligatoriu pentru a putea participa fie sa aveti cel putin 6 luni vechime pe forum si un minimum de 50 posturi, fie sa aveti pe cineva cu vechime de pe forum care sa garanteze pentru voi.

Cadourile oferite trebuie sa fie in valoare minima de 150 Lei.

Faceti tot posibilul sa trimiteti cadourile astfel incat sa ajunga pana pe 24 Decembrie.

Cand primiti cadoul, puteti sa scrieti un mesaj de multumire mosului, pe forum

Pentru a tine legatura cu tinta care va este asignata, puteti folosi contul de Mos Craciun de pe BGG (user santa, parola password).
Am creat un user de Craciun si aici, pe forum (user Mos Craciun , parola password)




Declar deschisa lista de inscrieri.

Data limita de inscriere este 15 Noiembrie


>>>> CLICK AICI PENTRU INREGISTRARE <<<<


Craciun Fericit si La Multi Ani!

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 56941Post Rautz
27 Oct 2014, 11:16

Merge bine, 4 inscrisi pana acum.

Nu uitati ca pe 15 Noiembrie sa aveti si wishlisturile facute, minim 10 jocuri (si sa nu fie toate jocuri vechi si OOP, greu de gasit :P )

Prima zapada a coincis cu inscrierile Secret Santa, deci semne bune anul are! :D

jakkal

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57209Post jakkal
05 Nov 2014, 16:15

O recomandare pt cei care s-au inscris si pe BGG la Secret Santa - in "Scrisoarea catre Mos" din profilul BGG spuneti ca mai participati si la un alt SS, care are data limita 15.11. In anii trecuti, iti arata daca ai o "tinta" comuna cu alt "mos". Astfel, mosul de pe BGG si mosul de pe FBG se pot consulta pentru a lua jocuri diferite.

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57296Post Rautz
08 Nov 2014, 23:01

E un sfat excelent, s-a mai intamplat sa trimita 2 mosi acelasi cadou.

Retineti ca a mai ramas doar o saptamana de inscrieri, ca sa ne pregatim de Black Friday ;)

Sper sa se inscrie cat mai multi, mie mi-a placut mult anul trecut.

La Multi Ani! :)

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57467Post Rautz
12 Nov 2014, 11:44

Acesta chiar e un Secret Santa national.
Pana acum sunt participanti din 7 localitati diferite :tu:

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57468Post Chuckila
12 Nov 2014, 11:49

Eu inca sunt in dubii daca voi participa sau nu, chiar daca principiul de baza imi place extrem de mult.

Insa in ultimii 2 ani, la cele 2 Secret Santa (national si BGG la care am participat) am primit 3 din cele 4 jocuri "principale" ... dubluri :( Nu a fost problema, ca pana la urma fiecare magazin a fost de acord sa imi ofere altceva, ce nu aveam.

Faptul ca se asigneaza targetul atat de devreme si in luna Noiembrie + Decembrie (ziua mea + sarbatori) colectia mi se completeaza cu 10-20 titluri, ma pune intr-o situatie destul de ciudata. Fie nu imi mai cumpar jocuri (putin probabil), fie accept sa primesc jocuri pe care mi le-am luat/le-am primit intre timp, fie nu mai particip.

Optiunile 1 si 3 nu imi plac, probabil va trebui sa raman cu 2 :(

Ma mai gandesc cateva zile cum as putea face.

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57469Post Rautz
12 Nov 2014, 11:56

Cred ca e simplu, pur si simplu ii comunici mosului ca preferi sa primesti cadoul intre 15-25 Decembrie(iar wishlistul valabil va fi cel de pe 15-Dec de exemplu)

Am zis ca e mai bine asa, pentru a putea beneficia de toate reducerile din aceasta perioada a anului.
Chiar si eu as prefera sa primesc cadoul cat mai aproape de 25 Decembrie, dar mosul poate cumpara jocul de Black Friday si sa specifice livrarea lui la o anumita data. Si garantez ca in aceasta perioada nu-mi voi schimba wishlistul.
Data limita de inscriere nu inseamna si ca aceea e data la care trebuie luat cadoul, ci ca cei care se inscriu acum sunt aceiasi care s-ar inscrie si in Decembrie, si in acest fel chiar se poate planui mai bine, si gandit in detaliu cadoul perfect pentru target.

Mai ales ca suntem intre noi, putem comunica rapid si eficient, si pentru ca timpii de livrare sunt mici, si patronii magazinelor romanesti sunt intelegatori si de treaba, se rezolva extrem de usor sa nu primesti dubluri din partea noastra.

Deci incercati sa comunicati cu mosul, si urmati sfatul lui Alex.

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57472Post Rautz
12 Nov 2014, 12:18

Cu aceasta ocazie, ii rog pe toti, ca in sectiunea de Comments sa scrie in caz ca au vreo instructiune speciala (cadoul sa fie livrat intr-o anumita zi, mosul sa astepte wishlistul pana la o anumita data etc)

In final nu uitati sa fiti darnici si sa va bucurati de sarbatori si de boardgames

La Multi Ani!

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57578Post Rautz
15 Nov 2014, 12:07

8 localitati diferite! si un taiwanez care a aterizat din greseala in SS-ul nostru.

E ultima zi de inscrieri!

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57615Post tasurinchi
16 Nov 2014, 18:18

Cati suntem inscrisi pana la urma?

Rautz

Re: FBG Secret Santa 2014

Post: # 57617Post Rautz
16 Nov 2014, 19:11

9 mosi.

Post Reply

Return to “Proiecte forum”