Pachet 1100+ sleeves

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 18402Post DanielIndru
02 Aug 2011, 12:56

Reviews normale gasesc pe BGG cu duiumul.
Nu vrei sa faci ceva special si deosebit de restul lumii? :)

User avatar
imba
King Meeple
King Meeple
Posts: 836
Joined: 18 Jul 2010, 04:15
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 18408Post imba
02 Aug 2011, 15:22

Recunoaste ca iti place partea asta sadica.. Bine! Lunea viitoare, dar este ultimul cu iz negativ gratuit asa.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 18409Post DanielIndru
02 Aug 2011, 15:36

Ai mare grija cum il scrii. :)
Cu totii stim ca iti place jocul, asa ca review-ul tau trebuie sa arate acest lucru, dar in acelasi timp sa sublinieze si ce ii lipseste sau ce nu functioneaza bine, care sunt defectele de mecanica, problemele cu numarul de jucatori, lungimea unui joc, componentele urate/slabe/prea mici etc

User avatar
imba
King Meeple
King Meeple
Posts: 836
Joined: 18 Jul 2010, 04:15
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 18573Post imba
09 Aug 2011, 03:15

Na ca am incercat. Un sleeve-2 pentru efort? Daca nu, ma multumesc si cu VP-uri si promisiuni. :)

acidutzu

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 21208Post acidutzu
18 Dec 2011, 14:39

Iata ca dupa "doar" patru luni, intr-o frumoasa zi de primavara (incalzirea globala imi tine prizoniere gecile de iarna in dulap si jenny a redevenit barsana, dar cine sa o tunda, ca daca vine gerul prin iulie si ii ingheata nasul!), s-au aliniat planetele si, neavand ce face prin casa, am decis sa rearanjez cutiile pentru ca am mai zis ca ordinea la mine e "ultimul folosit sta deasupra" si aveam pe rafturi mic-mare-mic-mic-foarte mare-mic. Si daca tot ravaseam pe acolo, de ce sa nu folosesc si sleeve-urile?
Am inceput cu Heroes of Graxia (exceptand cartile de rani si puncte), am trecut la Tomb Cryptmaster (unde a trebuit sa abandonez insert-ul), apoi a urmat Castle Ravenloft (iar nu mai incapeau si a trebuit sa rearanjez miniaturile), am ajuns la Red Dragon Inn 2 (si acolo a trebuit sa zboare insert-ul), am imbracat toate cartile cu sleeve-urile mai lungi (mai aveam doar 90 din cele normale), mi-am reamintit ca voi lua si celelalte Red Dragon Inn-uri si ca ar arata urat cu sleeve-uri diferite, asa ca am desleevuit RDI2 si am imbracat Combat Commander: Europe (la cat de des nu o sa-l joc nu conteaza ca sunt un pic mai lungi), si in sfarsit am sleevuit si cartile de rani si puncte de la HoG ca sa nu stea despuiate pentru ca sigur degetelele unsuroase le vor vana ca pe niste mici Bambi ce sunt.
Au mai ramas cam 200.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Pachet 1100+ sleeves

Post: # 21210Post DanielIndru
18 Dec 2011, 17:29

Mai bine mai tarziu decat... nici iarna. :)
Acum ca ai avut parte de happy sleeving, iti urez happy gaming!

Si Sarbatori Fericite!

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”