Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26302Post Chuckila
09 May 2012, 13:51

Pentru a sarbatori aparitia unui nou magazin on-line in peisajul board gamingului romanesc, Lords Of The Boards si ForumBoardGames.ro va invita la concurs!


Image


Cu multumirile de rigoare pentru toate sugestiile voastre oferite in cadrul concursul anterior si in urma discutiilor avute cu Todur de la Lords Of The Boards, am ales sa va tinem ocupati intr-un alt mod. Speram noi la fel de placut :). Asadar ....


Chiar daca Pastele a trecut, va propunem un concurs bazat pe Easter Eggs.



Cum: Tot ce trebuie sa faceti este sa cautati Easter Egg-urile ascunse prin site-ul http://www.lordsoftheboards.ro. Pe pagina anumitor produse veti gasi o imagine (Easter Egg) destul de sugestiva, pe care trebuie sa dati click si sa notati litera si numele produsului in pagina caruia ati gasit litera respectiva.


In total sunt 26 de Easter Eggs, cate unul pentru fiecare litera din alfabetul englezesc si fiecare reprezinta o intrare in concurs. Pentru a obtine 1 intrare bonus in concurs, trebuie sa ne spuneti care este legatura intre literele gasite si produsele in paginile carora au fost gasite.


Cerinte: Pentru a putea participa, trebuie sa aveti cont pe ForumBoardGames.ro si sa ne trimiteti un email cu subiectul "Concurs FBG si LOTB" atat pe adresa staff@forumboardgames.ro, cat si pe adresa contact@lordsoftheboards.ro, in care sa ne spuneti literele gasite si produsele in paginile carora au fost gasite fiecare, precum si raspunsul la intrebarea pentru intrarea bonus in concurs - bineinteles, doar daca doriti acea intrare bonus :). De asemenea, trebuie sa mentionati in email Numele si Prenumele, username-ul de pe forum, precum si un numar de telefon la care puteti fi contactati in cazul in care veti fi declarati castigatori.


Premiile: Vor fi 3 premii: 1 voucher de 150 RON, 1 voucher de 100 RON si unul de 50 RON. De asemenea, fiecare dintre cei 3 castigatori va primi si o revista Spielbox numarul 01/2010.


Pana cand: Concursul dureaza pana in data de 20 Mai, ora 20:00. Castigatorii vor fi anuntati in maxim 3 zile de la data incheierii concursului, cel mai probabil de catre Tudor.


Cum se castiga: Asa cum ziceam, fiecare litera descoperita reprezinta o intrare in concurs, deci 26 de intrari, plus 1 intrare bonus daca faceti legatura intre jocuri si litere. La sfarsitul concursului se va face o lista cu toate intrarile ale tuturor jucatorilor (de ex, de la 1 la 10 Andrei, de la 10 la 25 Stefan, etc), apoi se va amesteca aceasta lista si se vor extrage 3 castigatori. Dupa extragerea primului castigator, toate intrarile acestuia vor fi scoase din lista, intrarile ramase vor fi amestecate din nou si extras cel de-al doilea castigator. La fel si pentru cel de-al treilea. Amestecarea si extragerea castigatorilor va fi facuta cu ajutorul RandomizeList si RandomResult si totul va fi filmat.

Cine nu poate participa: La acest concurs nu pot participa bineinteles eu + membrii familiei mele. De asemenea echipa Lords Of The Boards si membrii familiilor lor nu sunt eligibili pentru acest concurs. In rest, oricine are un cont la noi pe forum si reuseste sa gaseasca cel putin unul din cele 26 Easter Eggs va fi inscris la tragerea la sorti finala.

ATENTIE!!!!: Daca cineva incearca sa triseze (conturi multiple, oferirea raspunsurilor altor useri cu conditia ca eventualul premiu sa le revina, etc) si este prins, nu doar va fi scos din concurs ci va primii interdictie forever pe FBG.ro.

Acestea fiind spuse, in numele FBG.ro si Lords Of The Boards, va doresc multa bafta! Si "Egg Hunting" placut :D

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26304Post DanielIndru
09 May 2012, 14:24

Chuckila wrote:De asemenea, fiecare dintre cei 3 castigatori va primi si o revista Spielbox numarul 01/2010.
In germana? Si de ce atat de "actuala"? :)

User avatar
alecs
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 74
Joined: 18 Jan 2012, 14:30
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26306Post alecs
09 May 2012, 14:54

djdano wrote:In germana?
Dupa 20 de ani de "succesuri", Spielbox-ul a ridicat capul si a aruncat o privire si peste granita. A vazut ca sunt multe persoane care ar rasfoi-o, asa ca din 2010 au lansat si varianta in limba engleza. Premiile de fata (la fel ca si celelalte reviste din oferta) sunt in limba engleza.

Mai multe informatii despre Spielbox pe blog la Omucu: http://boardgamers.ro/revista-spielbox/
djdano wrote:Si de ce atat de "actuala"? :)
Pentru ca este o editie pionier, primul numar in limba engleza. :)

Pe langa asta, o parte dintre cititori le doresc pentru micile bonusuri incluse. Fiecare revista vine cu o mini-extensie sau un joc complet (de exemplu o serie de jocuri full, semnate Martin Wallace). Si daca urmaresti o astfel de mini-extensie a unui joc independent de limba, paginile revistei te intereseaza mai putin. Nici nu mai conteaza anul in care a aparut sau ca e in germana. IMHO.

In numarul 1/2010, pe care il vor primii castigatorii, sunt incluse doua table de joc pentru Dominion. Ne bucuram daca printre ei se vor regasi si pasionati de deck-building.

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26307Post cristianf
09 May 2012, 15:05

Pai in cazul asta mai bine dati urmatoarelor 3 locuri. Primii 3 oricum o sa fie fericiti. :D

PS done !

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26308Post MandrulDuce
09 May 2012, 15:08

Oh gods of speedy gonzales, va rog spuneti-mi ca am numarul de concurs UNU!!!

Felicitari pt concurs. Click-mania imi place. Sper sa nu fi gresit ceva din graba, insa m-am zorit sa termnin in speranta ca voi avea nr UNU :lol:

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
alecs
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 74
Joined: 18 Jan 2012, 14:30
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26310Post alecs
09 May 2012, 15:35

MandrulDuce wrote:Oh gods of speedy gonzales, va rog spuneti-mi ca am numarul de concurs UNU!!!
Tough one! Nu stiu cum sa-ti spun sa nu fie cu suparare..
Te las pe tine sa alegi: vrei sa-ti spunem adevarul sau vrei sa-ti spunem ca esti primul care a trimis raspunsurile? :)

Hai sa zic totusi ca ai fost la 2 ore si 15 minute distanta de primul inscris in concurs. :roll:

In concursurile "click-mania" se arata cine are pe-acasa mouse de gaming si cine nu. :D Totusi, nu este absolut necesar. Pana la sfarsitul saptamanii viitoare aveti timp sa gasiti toate literele chiar si de pe iphone, android, tableta, ipad (daca renuntati pentru cateva minute la Catan si Ticket To Ride online :) )

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26312Post MandrulDuce
09 May 2012, 15:38

THE PAIN THE AGONY!!!

Oh well, no problem. :D Asta e.
Mouse-u e de-ala lesinat de birou. De-aia mi-a luat atat. :lol:

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
vall
King Meeple
King Meeple
Posts: 443
Joined: 30 Nov 2011, 18:43
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26316Post vall
09 May 2012, 15:58

alecs wrote:Hai sa zic totusi ca ai fost la 2 ore si 15 minute distanta de primul inscris in concurs. :roll:
@ MandrulDuce Nu fi prea aspru cu tine insuti, fara sa stii ai plecat cu handicap :)

Daca te uiti la ora la care a postat Chuckila concursul si iei in calcul ora la care ai trimis tu raspunsul si cele 2 ore si 15 minute cu care ai intarziat ajungi la concluzia ca cel care a trimis primul a facut-o cam cu o ora inainte ca acest concurs sa fie postat pe forum. Explicatia e simpla, concursul a aparut cu cateva ore mai devreme pe site-ul si blogul Lorzilor. Cel care a trimis primul probabil ca a trecut pe acolo de dimineata.

PS Nu, nu sunt eu acela :)

m4r1us

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26317Post m4r1us
09 May 2012, 16:03

eu cred că am trimis amândoi in acelaşi timp ;-) şi din cauza asta nu există un răspuns clar

Sent from my LG-P500 Using ForumTouch for Android

User avatar
arthuriovan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1182
Joined: 01 Dec 2011, 09:47
Custom Rank: Art Meeple
Location: Bucuresti

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26318Post arthuriovan
09 May 2012, 16:05

Probabil ca eu am fost primul entry in concurs (ora 12:54). Am vazut de dimineata anuntul privind concursul pe site-ul celor de la Lords of the Boards si nu mi-a luat prea mult timp sa trimit raspunsurile. Oricum multa bafta everyone si fara microbadges this time :D !

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26320Post deeug
09 May 2012, 16:13

Am trimis si eu, acuma ce sa zic...
Sa zic ca mai putin ma intereseaza al catelea sunt la trimis! :D

Rautz

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26324Post Rautz
09 May 2012, 20:49

Cu multumirile de rigoare pentru toate sugestiile voastre oferite in cadrul concursul anterior
S-a trecut destul de repede de la concurs de skill la 0 skill

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26329Post Chuckila
09 May 2012, 23:30

Bahaus wrote:S-a trecut destul de repede de la concurs de skill la 0 skill
Incercam si noi diferite formate. Nu fi rau acum :D

Oricum, ceea ce cred ca pierde multa lume din vedere este faptul ca ar fi frumos ca toata lumea sa beneficieze de pe urma unui concurs. Atat cei care vor lua premiile si se vor (daca se vor) distra in cadrul concursului, cat si cel care pune la dispozitie aceste premii (si pentru a nu exista dubii, nu e vorba absolut deloc de FBG, noi nu avem merit aici - e vorba exclusiv de LotB - thanks guys again :D). Daca nu ar fi asa, eu unul nu as accepta sa dau drumul unui concurs (si din nou, hats off pentru LotB si Lex - ei nu au cerut nimic in schimb, a fost conditia mea). Va las pe voi sa deduceti ce si cum, doar sunteti board gameri, stiti cat face 1+1 :)

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26331Post MandrulDuce
10 May 2012, 02:39

@Chuckila: Nu te baga singur si nesilit de nimeni in gura leului. La mine 1+1 chiar si aplicat in acelasi context in momente diferite de timp poate genera rezultate diferite. Natura job-ului. :lol:

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!


User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26333Post Chuckila
10 May 2012, 08:27

MandrulDuce wrote:La mine 1+1 chiar si aplicat in acelasi context in momente diferite de timp poate genera rezultate diferite.
Si nu asta era raspunsul corect? :D Aveam un prof de automatica a carui vorba era: "In domeniul nostru, niciodata nu veti putea spune ca 1+1 este 2. Cel mai apropiat raspuns de realitate ar putea fi: 1+1 este aproximativ 2" :lol:

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26334Post DanielIndru
10 May 2012, 08:57

Chuckila wrote:
Bahaus wrote:...doar sunteti board gameri, stiti cat face 1+1 :)
Deci? Cat face? Ca io nu mai inteleg... Aproximativ 2 iepurasi?

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26335Post Chuckila
10 May 2012, 09:14

djdano wrote:Aproximativ 2 iepurasi?
Aproximativ 2 iepurasi fac aproximativ 2 intrari in concurs :D

tudro

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26336Post tudro
10 May 2012, 09:16

Salutari,
Bahaus wrote:S-a trecut destul de repede de la concurs de skill la 0 skill
Ne cerem scuze daca am dezamagit fanii mai hardcore. Intentia noastra a fost ca, acum la inceput, sa facem un concurs care sa fie accesibil unui public cat mai mare, astfel incat sa-l putem promova si pe facebook, blog, etc. Insa va promitem ca vom avea si concursuri mai grele, pentru cei cu skill level mai mare :)
Chuckila wrote: noi nu avem merit aici - e vorba exclusiv de LotB - thanks guys again
Cred ca si voi aveti un merit destul de mare prin faptul ca intretineti acest forum si ca incercati sa promovati jocurile prin concursuri cu partenerii, intalniri, etc. Hats off :)
Chuckila wrote:Aveam un prof de automatica a carui vorba era: "In domeniul nostru, niciodata nu veti putea spune ca 1+1 este 2. Cel mai apropiat raspuns de realitate ar putea fi: 1+1 este aproximativ 2" :lol:
Cred ca era o gluma foarte populara prin anii '60, '70, ca si eu am avut un prof la poli de la care am auzit asta de 1000 de ori :lol:

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Concurs FBG.ro si Lords of the Boards - Easter Egg Mania

Post: # 26337Post adixor
10 May 2012, 09:25

acidutzu wrote:1+1=0. Nu? :lol:
Eu stiu ca 1+1=3 pentru valori foarte mari ale lui 1

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”