Liga Android Sezonul 2

Post Reply
Rautz

Liga Android Sezonul 2

Post: # 45159Post Rautz
15 Oct 2013, 14:55

In perioada 20 Octombrie - 30 Noiembrie organizam sezonul 2 al ligii de Android Netrunner.

Se vor juca partidele la serile/Sambetele de jocuri organizate de o multime de magazine, in Bucuresti.

Nu exista limite de timp pentru meciuri si nu exista limita de numar de meciuri jucate (insa pe parcursul unei zile se va folosi un singur deck de Corporatie si un singur deck de Runner, fara posibilitatea de a modifica deckul). Se iau in considerare cele mai bune 3 rezultate, cu jucatori diferiti, din aceasta perioada, conform punctelor de prestigiu, sistemul de departajare la numar egal de puncte de prestigiu fiind criteriul Sonneborn-Berger: media punctelor de prestigiu realizata de cei 3 adversari inmultita cu media punctelor obtinuta in confruntarea cu ei. Tournament Organizers pentru aceasta competitie sunt Rautz si Flopo.

2 jucatori se pot pune de comun acord inaintea unui meci sa foloseasca timp de joc, sa joace doar cu Core Set, sau orice alte reguli care nu altereaza in mod flagrant regulile jocului.

Regulamentul de joc il gasiti aici.

Taxa de participare este de 20 Lei, se plateste lui Flopo inainte de jucarea primei partide din Liga.

Vor intra in calcul toate meciurile jucate intre 2 jucatori in aceasta perioada, inclusiv meciurile din cadrul concursului anuntat de catre Flopo, conditia fiind ca ambii jucatori ai meciurilor respective sa fie inscrisi in Liga.

Premii: 100% din taxele de participare (anuntam premiile finale in saptamana 3), incercam pe cat posibil sa obtinem ceva reduceri/vouchere.


In fiecare seara de jocuri vom aveam deck-uri si vom prezenta jocul incepatorilor. Acestia pot sa se alature ligii si pe parcurs, avand sanse egale de castig. Daca nu ati incercat pana acum jocul, puteti vedea mai jos o prezentare introductiva in universul Netrunner.




Mai jos puteti sa va inscrieti, sa anuntati rezultatele, sau sa discutati orice tine de aceasta liga.
Last edited by Rautz on 16 Oct 2013, 16:43, edited 4 times in total.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45163Post MandrulDuce
15 Oct 2013, 15:08

Boss is all in... core-set old-school shit

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

cgilmeanu

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45164Post cgilmeanu
15 Oct 2013, 15:16

Salut!
Si eu ma inscriu. Nu am inteles daca trebuie doar sa scriu asta aici si gata. :P

Rautz

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45166Post Rautz
15 Oct 2013, 15:23

cgilmeanu wrote:Salut!
Si eu ma inscriu. Nu am inteles daca trebuie doar sa scriu asta aici si gata. :P
In principiu asta e mai important:
Taxa de participare este de 20 Lei, se plateste lui Flopo inainte de jucarea celui de-al treilea meci.
1. Flopo
2. MandrulDuce
3. cgilmeanu

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45168Post Chuckila
15 Oct 2013, 15:54

Felicitari pentru initiativa! Distractie faina, mi-ar placea sa avem pe cineva la fel de dedicat si in Cluj pe partea asta de A:N. As participa cu placere, insa de organizat chiar nu as mai avea timp :(

Run pe archives fructuoase va doresc!

Tarmyniatur

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45171Post Tarmyniatur
15 Oct 2013, 16:35

1. Flopo
2. MandrulDuce
3. cgilmeanu
4. Tarmyniatur

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45177Post fl0po
15 Oct 2013, 17:03

HACK OR GET WHACKED!

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45181Post 26octombrie
15 Oct 2013, 17:23

A-TAT!

Rautz

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45182Post Rautz
15 Oct 2013, 17:31

Se scrie AT-AT:

Image

misu

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45197Post misu
15 Oct 2013, 23:39

@fl0po superb bannerul. Pe mine m-ai convins. Ma inscriu in liga :)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45198Post fl0po
15 Oct 2013, 23:42

perfect! maine te trec pe afis....he he.
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45203Post fl0po
16 Oct 2013, 08:24

update lista concurenti ( va rog sa imi trimiteti si nume+prenume, atat cei inscrisi cat si urmatorii doritori de inscriere...)
Multumesc.


from http://www.boardgamegeek.com/image/1802481
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45221Post MandrulDuce
16 Oct 2013, 11:29

MandrulDuce - Octavian ”The Boss” Caimacan.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

cgilmeanu

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45231Post cgilmeanu
16 Oct 2013, 12:15

Claudiu Gilmeanu

Tarmyniatur

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45238Post Tarmyniatur
16 Oct 2013, 13:16

Aoleu, ne notam si numele? :D

Rares "Tarmyniatur" Dragnea

misu

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45253Post misu
16 Oct 2013, 16:09

O mica nelamurire am: la intalnirea de aseara am vazut ca Rares a venit cu mai multe deckuri de runner, respectiv corp. Cum vom proceda in liga ? Pot sa vin cu oricate deckuri intr-o seara, si in functie de ce joaca adversrul, pot sa aleg cu care sa joc din ele? :D

Sau nu vom putea schimba deckurile in cadrul aceleiasi intalniri, ci doar de la o intalnire la alta?

Rautz

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45255Post Rautz
16 Oct 2013, 16:19

O liga implica si imbunatatirea deckurilor pe parcursul ei. Sau schimbarea lor din diverse motive.

Acum e drept ca nu e de dorit nici crearea unor deckuri pentru combaterea specifica a unor adversari, din acest motiv cred ca cel mai bine ar fi sa se joace cu acelasi deck pe parcursul unei zile. Astfel ai si posibilitatea imbunatatirii deckului acasa, unde crezi ca e nevoie, dar nu schimbi complet deckul la fata locului, cat sa ai counterul perfect contra adversarului (n-ai nici un plascrete? ok, hai sa adaug Scorched Earth sau daca joci HB adaug E3)

In concursuri nu poti schimba deckul si atunci esti nevoit sa adaugi si carti ca Plascrete sau E3 pentru a combate orice tip de deck, chiar daca in unele match-ups ele sunt absolut inutile. Si atunci n-ar trebui sa avem voie nici in liga sa facem acest lucru in decursul unei zile.

As adauga si asta la regulament, multumesc pentru intrebare.

Deschapelles

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45256Post Deschapelles
16 Oct 2013, 16:34

Mihai Alin Dindareanu +1
Joc cu extensiile sau doar cu core set(s), depinde ce vrea adversarul, n-am nicio problema :)

THx!

cgilmeanu

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45258Post cgilmeanu
16 Oct 2013, 16:57

Venim cu doua deckuri (1 corp + 1 runner) si cu ele vom juca in ziua respectiva. :tu:

Tarmyniatur

Re: Liga Android Sezonul 2

Post: # 45259Post Tarmyniatur
16 Oct 2013, 16:59

misu wrote:O mica nelamurire am: la intalnirea de aseara am vazut ca Rares a venit cu mai multe deckuri de runner, respectiv corp. Cum vom proceda in liga ? Pot sa vin cu oricate deckuri intr-o seara, si in functie de ce joaca adversrul, pot sa aleg cu care sa joc din ele? :D

Sau nu vom putea schimba deckurile in cadrul aceleiasi intalniri, ci doar de la o intalnire la alta?
In liga o sa imi schimb deck-ul de la o intalnire la alta, nu de la un meci la altul. Schimbat deck presupune si schimbat factiunea cat si schimbat carti din el. Nu consider ca ar fi nevoie sa adaug carti de la un meci la altul, nici in concurs nici in liga.

Vin cu mai multe deck-uri la intalniri ca sa fac un fel de "decktest" cu deck-urile de corporatie, sa vad ce se preteaza contra diferitelor stiluri de joc. La runner conteaza mai putin asta in opinia mea.

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”