Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post Reply
Deschapelles

Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46615Post Deschapelles
19 Nov 2013, 10:47

Ok, pentru cei care n-au aflat inca, release-ul este aici:


Un snippet de informatie de pe pagina:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... n=4486#lcg

In a few weeks, FFG will be making the English-language draft products for A Game of Thrones and Android: Netrunner available via our online store and to retailers and distributors.

Probabil la inceputul anului (din cauza livrarii overseas si a sarbatorilor, etc), vom avea o sansa sa facem un concurs de draft Android: Netrunner.
A mai jucat cineva draft in MtG sau jocuri asemanatoare (7 Wonders de ex.), va intereseaza jocul in formatul asta?

Mie mi se pare foarte tare ca vei drafta carti din Core + Genesis cycle, si ramai cu cartile pe care le-ai draftat - carti pe care, daca le ai deja, poti sa le schimbi cu alti jucatori, si ma gandesc aici cu jucatori care poate n-au inca data pack-uri dar vor sa isi extinda colectia peste core-set. Totodata, e foarte cool sa iti poti face deck fara limita de influenta din cartile pe care le-ai draftat, in cadrul aceluiasi concurs de draft, cu limita minima de size de 30 de carti.

:)

Tarmyniatur

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46634Post Tarmyniatur
19 Nov 2013, 13:32

Parca vezi in draft unii jucatori daca dau de SanSan sau Desperado il iau in loc sa joace ca sa castige draftu'.

misu

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46635Post misu
19 Nov 2013, 13:41

Eu nu am mai jucat draft pana acum ( da, stiu, nu am trecut prin MTG :P ), insa suna foarte interesant si neaparat vreau sa incerc.
Astept cu nerabdare sa apara pe piata.

http://www.youtube.com/watch?v=qmvgsZaHEAM

Deschapelles

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46638Post Deschapelles
19 Nov 2013, 14:52

@ Tarmyniatur: e posibil. Dar e mai bine sa iei sa castigi draftul, si pe urma sa faci trade cu cineva care are deja 3 si e dispus sa-l dea, nu?

@ Misu: nu cred ca se aplica experienta de MtG, trebuie doar sa evaluezi cartile altfel decat le-ai evalua pentru "constructed". Ma gandesc ca intr-un deck de 30 de carti minim e OK sa draftezi 4-5 Hedge Fund( nu e limita de 3 la cartile jucate), eventuri gen Inside Job, si sa te bazezi pe Crypsis. Sau multe Snare-uri pentru deckul de corp si speri sa castigi prin "attrition". Nu stiu, n-am vazut ce carti pot pica in draft packs, dar pare fun fun :D

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46641Post fl0po
19 Nov 2013, 15:46

eu, care oricum as pierde draftul...ash sta geana dupa carti....he he...si pe urma as bea un draft...linistit.. :evil:
HACK OR GET WHACKED!

Deschapelles

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46644Post Deschapelles
19 Nov 2013, 15:57

De ce zici tu asta Fl0po? Poate draftul e exact pe stilul tau si esti super campionul Romaniei nu doar la bere ci si la Netrunner :)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46645Post fl0po
19 Nov 2013, 15:59

daca mai ma injuri, kiar ne certam sa stii!
HACK OR GET WHACKED!

Deschapelles

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46646Post Deschapelles
19 Nov 2013, 16:04

Scuze, am scris fl0po cu F mare :D

biionut
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 304
Joined: 03 Feb 2011, 16:27

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46648Post biionut
19 Nov 2013, 16:30

Cel putin la MTG exista 2 moduri de a drafta: 1- pt. a castiga concursul; 2 - pt carti. Fiecare ce isi doreste mai mult.:D In MTG limited-ul este cel mai oki mod de a il juca. Tind sa cred ca au vazut asta si incearca piata si cu NetRunner.

Rautz

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46649Post Rautz
19 Nov 2013, 16:46

Nu inteleg de ce as da banii ca sa primesc zeci de dubluri (peste 3x) ale cartilor pe care le am deja (ocazional poate un Desperado de care e nevoie).
Daca vreti draft se poate face de acum, combinam 2-3 core sets (ale mele sunt combinate deja) cu ceva extensii, si aia e. Gratis.

Eu imi pun la bataie toate cartile pentru asa ceva (2x Core + Genesis Cycle + Creation and Control). Daca nu e suficient, mai pune si altcineva toate extensiile.
Puneti regulamentul, iar in Decembrie putem juca.
Last edited by Rautz on 19 Nov 2013, 16:52, edited 1 time in total.

Deschapelles

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46650Post Deschapelles
19 Nov 2013, 16:51

Nah, eu vreau draft cu pack-urile oficiale :)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Draft Android: Netrunner - discutie preliminara

Post: # 46651Post fl0po
19 Nov 2013, 16:52

Deschapelles wrote:Scuze, am scris fl0po cu F mare :D
....nu la asta ma refeream...
HACK OR GET WHACKED!

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”