Discutii preliminare Concurs Android:Netrunner [002]

Post Reply
User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Discutii preliminare Concurs Android:Netrunner [002]

Post: # 46809Post fl0po
22 Nov 2013, 14:56

Luna Decembrie este destul de aglomerata pentru fiecare dintre noi. Cu toate astea as propune un concurs. In caz ca nu ne iese il mutam in Ianuarie.
M-am gandit ca weekendul 21-22.12. Sa vedem daca se activeaza cineva.
Pentru o introducere treptata a celor care sunt oarecum la inceput cu Android:Netrunner voi incepe o serie de concursuri tematice - daca le pot numi asa.
Castigatorul concursului va alege factiunile pentru urmatorul concurs.

Primul concurs:
SHAPER vs. JINTEKI. (am zis sa folosesc primele doua factiuni recomandate de regulament; evident ca de la ce era Shaper-ul in coreset la ce a ajuns o data cu aparitia lui Creation & Control e distanta mare, dar vedem ce iese).

Cred ca e clar din ce am scris mai sus ca astea vor fi singurele factiuni care se vor putea folosi pentru crearea deckurilor de concurs. Alta restrictie nu exista!

Locul I va pleca acasa (pe langa altele, in functie de numarul de participanti) cu toate cartile de Shaper sau Jinteki din core-set!

Nu schimbam nimic din regulamentul concursului [001].
HACK OR GET WHACKED!


Tarmyniatur

Re: Discutii preliminare Concurs Android:Netrunner [002]

Post: # 46833Post Tarmyniatur
22 Nov 2013, 23:27

Ohoho, I'm gonna have some fun at this one :D .

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Discutii preliminare Concurs Android:Netrunner [002]

Post: # 46864Post fl0po
25 Nov 2013, 09:34

Cei de la LEX Hobby Store sunt nerabdatori sa sustina comunitatea Android: Netrunner. Premiile pentru concurs sunt asigurate!
Acum cateva zile vorbeam cu Rares "Tarmyniatur" despre termenul "Concurs decent". El ma intreba ce inseamna concurs decent. Din punctul meu de vedere un concurs este "decent" atunci cand numarul de participanti iti da posibilitatea sa poti oferi premii bune celor care castiga. Parerea mea este ca premiile bune stimuleaza spiritul si dorinta concurentilor de a participa si bineinteles de a castiga primele locuri. Aici trebuie sa fie foarte bine inteles de toata lumea ca pentru a avea astfel de concursuri este foarte important sa exista taxa de participare. Personal nu voi organiza niciun concurs fara taxa de participare. Am spus asta cu mult timp in urma si o spun si acum cu aceeasi convingere.
HACK OR GET WHACKED!

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”