Frostpunk....

Ati descoperit un proiect interesant pe Kickstarter? Deschideti un topic si poate gasiti si alti useri interesati de joc.
User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1970
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116252Post Shaikan
02 Nov 2020, 12:24

Oameni buni, omul isi exprima o parere, de ce sariti toti la gatul lui? Nu mai exista libertate de exprimare pe forum? Nu exista drepturi la pareri diferite? Daca parerea lui e ca la Regat e mai scump pe KS, nu il obliga nimeni sa cumpere KS de la Regat(omul a spus deja ca isi ia alte jocuri de acolo), la fel cum nu va obliga nimeni pe voi sa incetati sa cumparati de la Regat. Credeti ca il ajutati pe Alex sau Regatul daca dati in cap unui client cand isi exprima o parere? Si daca considerati ca e eronata, ii dati link cu informatia corecta(Cum ati facut) si gata, nu ii sariti in cap.

Unele jocuri sunt mai ok si convenabile prin Regat, plus avantajul banilor dati cand ajunge jocul, altele ar iesi mai avantajos daca am face noi pledge separat, de ce sa ne mintim singuri? Nu zice nimeni sa nu mai luam KS-uri de la Regat. Am cel putin 8 precomenzi prin ei, dar asta nu inseamna ca la unele jocuri nu am observat ca ar iesi mai ieftin cu group pledge. Pot sa fiu solidar si sa sustin un magazin si in acelasi timp sa fac si economii cand se poate, sau nu mai exista dreptul asta?

Si daca tot vorbiti de sustinere si va atacati asa usor, de ce nu sunteti asa de exigenti si cand se vorbea de ce preturi mari practica Red Goblin, sau alte discutii despre alte magazine precum Pionul, Lex, Barlogul, etc. Atunci de ce se putea vorbi liber?

Eu zic sa take a chill pill, e parerea omului, cine nu e de acord cu ea , e dreptul lui si sa revenim la cine ce pledge vrea.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116262Post Haddeo
02 Nov 2020, 13:25

Era vorba de afirmația cu 200% și continuarea cu exemplu nereal in care compara sundrop de pe site cu basic de pe kS. Una e opinia, alta inventarea de dovezi și argumente.
Susținerea are sens când prețurile sunt apropiate nu când prețurile sunt mărite :), nu a zis nimeni ca iau de la magazinele cele mai scumpe ca sa le susțin :).
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116356Post fl0po
04 Nov 2020, 20:36

Am o singura întrebare: Unde e șefii la forum? De ce nu sunt șterse toate comentariile care nu au legatura cu subiectul(inclusiv asta)? Dacă mai doreste cineva sa se adauge la lista de comenzi oare o mai găsește?

@Regatul jocurilor
Eu zic sa dai totul la Moca-25% și sa mai îți ceri și scuze dacă întârzie vreun ks!
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
Gi0ny
King Meeple
King Meeple
Posts: 757
Joined: 04 Jun 2020, 10:00
Custom Rank: Captain Meeple
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116357Post Gi0ny
04 Nov 2020, 20:45

Dacă dorește cineva sa găsească lista sunt ferm convins ca o poate găsi. Daca era asta o problema puteai face direct un repost al listei fără comentarii rautacioase și ironice.

Pledge Regat (Deluxe):
1. Radoi - D + Playmat + Resources Expansion
2. Sol23 - D + Resources Exp.
3. Giony - D + Resources Exp.
4. Beazel - D + Resources Exp.
5. Marian Dinca - D + Resources Exp.
6. fl0po - D + Resources Exp.

Pledge Core:
1. andrei3321 - C (pledge)
2. thenede - C

- cgilmeanu - TBD

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116361Post Imago
04 Nov 2020, 23:40

fl0po wrote:
04 Nov 2020, 20:36
Am o singura întrebare: Unde e șefii la forum? De ce nu sunt șterse toate comentariile care nu au legatura cu subiectul(inclusiv asta)? Dacă mai doreste cineva sa se adauge la lista de comenzi oare o mai găsește?
Iar am mai facut ceva, administratorii astia doar de flame se tin toata ziua. Ca nu e apa calda in Bucuresti, tot eu sunt de vina?

Daca stergem mesajele va plangeti ca de ce nu le lasam, daca le lasam - ca de ce nu le stergem. Pe bursa sunt interzise discutiile offtopic, pe kickstarter va organizati cum vreti. Daca o luati prea pe aratura, desigur intervenim, insa in general ar fi bine sa nu o faceti.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Frostpunk....

Post: # 116363Post fl0po
05 Nov 2020, 05:58

@ Imago
Din categoria: “dacă nu ma afectează faceți ce vreți”

Discuția e deraiată rău. Mai avem puțin și urmează sa intervină contabila de la RJ cu informații financiare justificatoare pt a-i potoli pe nemulțumiți. On topic aici înseamnă simplu: o lista de oameni care vor sa plătească in condițiile date de cei care fac pledge-ul, comentarii organizatorice/logistice și alte chestii legate de joc.
Dacă cineva face pledge și cere dublu și sunt persoane care sunt ok cu asta, care e problema altora? Stați in banca voastră și așteptați jocul la juma de pret atunci când va fi pe bursa.
RJ face pledge, nu cere niciun ban pana la venirea jocurilor dar dacă pune ceva in plus nu e bine. Ei au banii blocați min.1 an, își asuma toate riscurile, rezolva expedierea coletelor și exista pretenții sa facă asta moca. In ce dracu lume trăim? Își muta RJ depozitul la Catedrala Neamului și nu știu eu? Sa mergem sa pupam Moaștele lui ArsenieMoka la depozit la RJ!
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2065
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Frostpunk....

Post: # 116365Post adelindumitru
05 Nov 2020, 09:49

Pai toată lumea de aici a luat apărarea RJ

User avatar
Sol23
King Meeple
King Meeple
Posts: 817
Joined: 07 Jul 2010, 22:51
Location: Sibiu

Re: Frostpunk....

Post: # 123753Post Sol23
14 Jun 2021, 13:29

As dori sa ma retrag de la pledge-ul de Frostpunk.
Daca e altcineva interesat acum e momentul.

Merci.

Post Reply

Return to “Kickstarter”